Мінінфраструктури та Prozorro ініціювали відновлення громадського контролю за держзакупівлями

Мінінфраструктури та Prozorro ініціювали відновлення громадського контролю за держзакупівлями

Замовник закупівлі тепер зобов’язаний оприлюднювати повідомлення про неї протягом п’яти днів після погодження цін на товари

Мінінфраструктури та Prozorro ініціювали відновлення громадського контролю за держзакупівлями
фото: facebook.com/kyiv.gp.gov.ua

Стало відомо, що уряд ухвалив зміни до постанови від 2 березня 2022 р. № 185 щодо здійснення публічних закупівель в умовах воєнного стану.

Джерело. Про це повідомляє Мінінфраструктури.

Деталі. Йдеться про тристоронні договори, замовниками яких виступають обласні військові адміністрації, а платником – «Укрзалізниця» шляхом бюджетних коштів. Замовник такої закупівлі тепер зобов’язаний оприлюднювати повідомлення про неї протягом п’яти днів після погодження цін на товари.

Раніше замовник такої закупівлі не був зобов’язаний публікувати договір одразу, але має це зробити протягом 20 днів після завершення воєнного стану. Оскільки, джерелом фінансування цих тристоронніх договорів є виключно кошти держбюджету – а платником виступає «Укрзалізниця», тому розробили більш дієвий механізм забезпечення прозорості та відкритості.

Мінінфраструктури спільно з Prozorro Мінінфраструктури запропонували ухвалити постанову, яка дозволяє оперативно оприлюднювати важливі для громадського контролю дані про товари та ціни на них.

Таким чином можна мінімізувати ризики, встановлюючи запобіжник від завищених цін на товари та інших маніпуляцій. Водночас така чутлива інформація як список постачальників та їх контактні дані, за наявних обставин має залишатися закритою.

Генеральний директор ДП «Прозорро» Василь Задворний зауважив, що напрацьовані зміни дозволять не лише швидко закривати потреби військово-цивільних адміністрацій, а й контролювати закупівельні ціни.\

Бекграунд. Нагадаємо, що ІТ компанія Intellias ініціювала збір 3 млн грн в рамках проєкту «Автомобілі для захисників». Prozorro беруть участь у розробці системи логістики на запит Міністерства оборони України.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло