Швейцарія підтримала п'ятий пакет санкцій ЄС у повному обсязі

Швейцарія підтримала п'ятий пакет санкцій ЄС у повному обсязі

Федеральний департамент економіки, освіти та досліджень наклав фінансові санкції та обмеження на поїздки ще на 200 осіб

Швейцарія підтримала п'ятий пакет санкцій ЄС у повному обсязі
Фото: lb.ua

Стало відомо, що Швейцарія, в якої одним із головних принципів зовнішньої політики є нейтралітет, прийняла рішення ухвалити нові санкції ЄС проти росії та білорусі. Готуються зміни до відповідних розпоряджень. 

Джерело. Про це повідомила пресслужба уряду.

Деталі. Федеральна рада прийняла рішення прийняти нові заходи ЄС проти країн-агресорів, за винятком заборон на транспорт, ухвалення яких не є необхідним для Швейцарії через її географічне положення. Відповідні зміни до розпоряджень щодо заходів щодо ситуації в Україні та заходів проти Білорусі готує ЄАР.

Крім того, EAER затвердив санкції ще на 200 фізичних та юридичних осіб. Це стосується людей зі сфери політики, промисловості, комунікацій/пропаганди та збройних сил, а також ключових олігархів та членів їхніх сімей. Дві дочки президента путіна є серед осіб, які нещодавно потрапили під санкції. Санкційний список Швейцарії тепер повністю відповідає списку ЄС. Зміни набудуть чинності о 18:00 13 квітня 2022 року.

Бекграунд. 8 квітня ЄС ухвалив додаткові санкції проти Росії та певні обмежувальні заходи проти Білорусі у світлі тривалої військової агресії Росії проти України та повідомлень про звірства (скоєні російськими збройними силами) у Бучі.

П'ятий пакет охоплює заходи у сферах торгівлі, фінансів та транспорту. Серед них заборона на імпорт вугілля та інших товарів, які є важливими джерелами доходу для росії (таких як деревина, цемент, морепродукти та горілка), а також заборона на експорт гасу та інших товарів, які можуть сприяти зміцненню промислового потенціалу Росії (в т.ч. промислові роботи та деякі хімічні речовини).

ЄС також ввів заборону на участь російських компаній у державних закупівлях, нові фінансові санкції, зокрема щодо трастів, і заборону на фінансову підтримку російських державних установ. Крім того, ЄС ввів заборону на російські та білоруські підприємства автомобільного транспорту, що забороняє їм перевозити вантажі автомобільним транспортом в межах ЄС, а також заборону доступу до портів ЄС для російських суден.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло