З росії пішли десятки зарубіжних архітектурних бюро
Через вторгнення в Україну рф втратила важливі проєкти

Через війну з Україною від роботи з росією відмовилося багато зарубіжних архітектурних бюро. Десятки запланованих проєктів тепер взагалі не відбудуться або їх будуватимуть без участі іноземців. Більшість цих будівель і комплексів мала з'явитися у Москві.
Про це пише «Медуза».
Однією з перших співпрацю з рф припинила велика архітектурна фірма MVRDV з Роттердама. 28 лютого на сайті бюро з'явився текст, у якому архітектори назвали те, що відбувається «звірствами» і підтримали всіх, «хто кидає виклик цій війні та протестує проти неї».
Над реставрацією Центрального телеграфу в москві мав працювати всесвітньо відомий британський архітектор Девід Чіпперфільд, найзначущою роботою якого вважається відновлення Нового музею в Берліні, зруйнованого в роки Другої світової війни.
2 березня David Chipperfield Architects випустили звернення, у якому засудили дії Путіна та оголосили, що всі російські проєкти поставлені на паузу.
Донедавна над кількома великими російськими проєктами працювало й архітектурне бюро Захі Хадід – Zaha Hadid Architects (ZHA). Серед них – станція московського метро «Кленовий бульвар 2», технопарк Сбєрбанку в Сколкові, «Розумне місто» в Рубльово-Архангельському, концертний зал Свердловської філармонії в Єкатеринбурзі, проєкт реновації житлових кварталів у Ломоносівському районі Москви тощо.
ZHA теж виступили з антивоєнною заявою: «Шоковані та засмучені конфліктом в Україні».
Керуючий директор британської студії LDA Design Майк Фостер сказав Architect's Journal, що вони не продовжуватимуть роботу в росії, а нові проєкти «ввічливо будуть відхилені».
Більше не має наміру співпрацювати з росією і британська студія John McAslan + Partners, яка багато років створювала в москві офісні та культурні об'єкти. Вона проєктувала Музей російського імпресіонізму, а також бізнес-центри «Фабрика Станіславського» та «Олімпія».
Амстердамська архітектурна компанія UNStudio опублікувала на своєму сайті заяву, у якій висловила «глибокий сум» у зв'язку з подіями в Україні та оголосила про зупинення російських проєктів.
Російсько-голландська студія MLA+ відмовилася від роботи над концепцією парку Перемоги у Мурманську. MLA+ кажуть, що пам'ятник замислювався як антивоєнний, але зараз такий проєкт важко уявити.
Серед тих, хто пішов, – бюро британця Нормана Фостера Foster + Partners, а також бюро швейцарців Жака Херцога і П'єра де Мерона – авторів лондонської галереї Tate Modern.
4 березня Herzog & de Meuron повідомила в інстаграмі, що робота з росією суперечить принципам бюро, через що вони змушені припинити проєкт.

Проект нової будівлі кіностунії «Мосфильм».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].