З росії пішли десятки зарубіжних архітектурних бюро

З росії пішли десятки зарубіжних архітектурних бюро

Через вторгнення в Україну рф втратила важливі проєкти

З росії пішли десятки зарубіжних архітектурних бюро
Проект житловх кварталів для Академічного та Донського районів.
https://meduza.io

Через війну з Україною від роботи з росією відмовилося багато зарубіжних архітектурних бюро. Десятки запланованих проєктів тепер взагалі не відбудуться або їх будуватимуть без участі іноземців. Більшість цих будівель і комплексів мала з'явитися у Москві.

 Про це пише «Медуза».

Однією з перших співпрацю з рф припинила велика архітектурна фірма MVRDV з Роттердама. 28 лютого на сайті бюро з'явився текст, у якому архітектори назвали те, що відбувається «звірствами» і підтримали всіх, «хто кидає виклик цій війні та протестує проти неї».

Над реставрацією Центрального телеграфу в москві мав працювати всесвітньо відомий британський архітектор Девід Чіпперфільд, найзначущою роботою якого вважається відновлення Нового музею в Берліні, зруйнованого в роки Другої світової війни.

2 березня David Chipperfield Architects випустили звернення, у якому засудили дії Путіна та оголосили, що всі російські проєкти поставлені на паузу.

Донедавна над кількома великими російськими проєктами працювало й архітектурне бюро Захі Хадід – Zaha Hadid Architects (ZHA). Серед них – станція московського метро «Кленовий бульвар 2», технопарк Сбєрбанку в Сколкові, «Розумне місто» в Рубльово-Архангельському, концертний зал Свердловської філармонії в Єкатеринбурзі, проєкт реновації житлових кварталів у Ломоносівському районі Москви тощо.

ZHA теж виступили з антивоєнною заявою: «Шоковані та засмучені конфліктом в Україні».

Керуючий директор британської студії LDA Design Майк Фостер сказав Architect's Journal, що вони не продовжуватимуть роботу в росії, а нові проєкти «ввічливо будуть відхилені».

Більше не має наміру співпрацювати з росією і британська студія John McAslan + Partners, яка багато років створювала в москві офісні та культурні об'єкти. Вона проєктувала Музей російського імпресіонізму, а також бізнес-центри «Фабрика Станіславського» та «Олімпія».

Амстердамська архітектурна компанія UNStudio опублікувала на своєму сайті заяву, у якій висловила «глибокий сум» у зв'язку з подіями в Україні та оголосила про зупинення російських проєктів.

Російсько-голландська студія MLA+ відмовилася від роботи над концепцією парку Перемоги у Мурманську. MLA+ кажуть, що пам'ятник замислювався як антивоєнний, але зараз такий проєкт важко уявити.

Серед тих, хто пішов, – бюро британця Нормана Фостера Foster + Partners, а також бюро швейцарців Жака Херцога і П'єра де Мерона – авторів лондонської галереї Tate Modern.

4 березня Herzog & de Meuron повідомила в інстаграмі, що робота з росією суперечить принципам бюро, через що вони змушені припинити проєкт.

З росії пішли десятки зарубіжних архітектурних бюро

Проект нової будівлі кіностунії «Мосфильм».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло