Виробництво російських ЗРК зупинено

Виробництво російських ЗРК зупинено

Працівників заводів відправляють у відпустку або на війну

Виробництво російських ЗРК зупинено

Стало відомо, що виробничі потужності «Ульяновського механічного заводу» (АТ «УМЗ», Ульяновськ) фактично зупинено. «УМЗ» – виробник радіолокаційних систем та засобів протиповітряної оборони ближньої й середньої дальності для сухопутних військ зс рф (ЗРК «Бук», ЗРК «Куб», ЗГРК «Тунгуска»).

Джерело. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони.

Деталі. Причини критичного стану виробництва – використання великої кількості комплектуючих та електронних компонентів у виготовленні продукції військового призначення. Донедавна основним постачальником російського ВПК була Німеччина. Але із початком вторгнення на територію України будь-яку співпрацю припинили.

За словами співробітників, продовжувати виробництво власними силами завод не в змозі, оскільки у ході технологічного процесу не використовується «практично нічого російського».

Наразі керівництво заводу шукає можливості обійти санкції та налагодити постачання через треті країни (зокрема, Казахстан). Але такі схеми призводять до значного подорожчання комплектуючих через необхідність платити за послуги країнам-посередникам. Але це не передбачено бюджетом і збільшити його немає можливості.

Працівникам надають вибір: йти у неоплачувану відпустку або підписувати контракт зі збройними силами для участі у війні в Україні. Рекомендована посада – «оператор-навідник» ЗРК «Бук». Пропонована зарплатня – 50 000 рублів на місяць.

Бекграунд. Раніше арбітражний суд москви ухвалив рішення, що російський «Уралвагонзавод», основний виробник танків у рф, має повернути одній із приватних компаній 13,4 млн рублів боргу за поставку 222 бракованих вагонів власного виробництва.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло