За п'ять днів росія знищила 14 українських лікарень

За п'ять днів росія знищила 14 українських лікарень

Для відновлення 36 зруйнованих медзакладів потрібно понад 12 млрд грн

Этот материал также доступен на русском языке
За п'ять днів росія знищила 14 українських лікарень
Фото: Associated Press

Що сталося. На сьогодні Україні дощенту зруйновані 36 медичних закладів. 

Джерело. Про це в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна» повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Деталі. 15 квітня він звітував про 22 повністю зруйновані лікарні.

На сьогодні всі знищені медзаклади виключені з системи охорони здоров’я, але будуть відновлюватися. Для цього потрібно 12,817 млрд грн.

«Ми зараз фіксуємо тільки щодо зруйнованих лікарень, паралельно в нас є загальна державна модель відновлення України після війни, в якій, зокрема, враховано медичну складову. Ми зараз відпрацьовуємо й плануємо презентувати модель на базі Київської та Чернігівської областей, зокрема те, як ми бачимо мережу медичних закладів.

Наприклад, чи варто відновлювати Макарівську п’ятиповерхову лікарню, чи доцільніше на її місці побудувати нову будівлю за профілями й, можливо, не на п’ять поверхів, а на два, але вже більш сучасну з більш сучасними засобами діагностики й лікування», – розказав Ляшко.

Він зазначив, що всі заклади охорони здоров'я працюють до того часу, поки є можливість працювати.

«Питання не в тому чи надається менше послуг, чи більше. Питання в тому, що змінилася структура цих послуг. Плюс відбувається велика міграція людей, в тому числі й за кордон. Плюс ми відправляємо пацієнтів за кордон на лікування, тому змінилася специфіка послуг, що надаються. Наприклад, ми вже відправили за кордон через офіційний канал МОЗ 486 дітей і дорослих. Ці люди лікуються за кордоном, ми знаємо в яких вони клініках і з якою нозологією», – зазначив Ляшко.

Бекграунд. Станом на 15 квітня голова МОЗ повідомляв про 22 повністю знищені лікарні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло