Мінфін США запроваджує санкції проти російських майнерів біткоїнів

Мінфін США запроваджує санкції проти російських майнерів біткоїнів

Біткоїн може дозволити рф монетизувати енергетичні ресурси

Мінфін США запроваджує санкції проти російських майнерів біткоїнів
Фото: caymancompass.com
Що сталося. Вперше за всю історію Міністерство фінансів США націлено на майнерів біткоїнів, які працюють у росії, оскільки війна країни проти України триває майже два місяці.
Джерело. Про це повідомляє CNBC.
Докладно. У своєму останньому раунді санкцій Міністерство фінансів США заявляє, що вживає заходів проти компаній російської галузі видобутку віртуальної валюти.
За даними Кембриджського університету, Росія є третім за величиною місцем у світі майнінгу біткойнів.
«Керуючи величезними серверними фермами, які продають потужності для видобутку віртуальної валюти на міжнародному рівні, ці компанії допомагають росії монетизувати свої природні ресурси», – сказав заступник міністра з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон у пресрелізі, опублікованому у середу, 20 квітня.
«Росія має порівняльну перевагу в майнінгу криптовалют через енергетичні ресурси та холодний клімат. Однак гірничодобувні компанії покладаються на імпортне комп’ютерне обладнання та фіатні платежі, що робить їх уразливими до санкцій», – йдеться в повідомленні.
Сполучені Штати розглядають дохід від індустрії майнінгу криптовалют як потенційну загрозу ефективності свого режиму санкцій. 
Серед компаній, які підпадають під санкції США, – BitRiver, яка була заснована 2017 року і керує своїми майнінговими фермами на гідроелектростанціях. Згідно з інформацією на її веб-сайті, у гірничодобувній компанії працює понад 200 штатних співробітників у трьох офісах по всій Росії.
Управління з контролю за іноземними активами виділило 10 російських дочірніх компаній BitRiver у своїй останній серії санкцій проти компаній і фізичних осіб, які допомагають Росії пом’якшити удар економічних санкцій.
Занепокоєння полягає в тому, що росія також може направити свої величезні енергетичні ресурси на операції з майнінгу криптовалют для того, щоб обійти економічну блокаду Заходу.
МВФ попереджає у новій доповіді, що біткоїн може дозволити таким країнам, як росія, монетизувати енергетичні ресурси, «деякі з яких не можна експортувати через санкції».
МВФ попереджає, що такий вид монетизації енергоресурсів за допомогою криптомайнінгу відбувається «безпосередньо на блокчейнах і поза фінансовою системою, де впроваджуються санкції», і що майнери «генерують дохід безпосередньо від користувачів, які сплачують комісію за транзакції майнерам». 
За оцінками організації, середньомісячний дохід від майнінгу біткоїнів торік становив близько $1,4 млрд, з яких російські майнери могли отримати близько 11%.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло