Carlsberg може продати російську «Балтику» турецькій AB InBev Efes

Carlsberg може продати російську «Балтику» турецькій AB InBev Efes

«Балтика» продовжує роботу на період пошуку нового власника

Этот материал также доступен на русском языке
Carlsberg може продати російську 	«Балтику» турецькій AB InBev Efes
Фото: ohmycode.ru

Стало відомо, що данська пивоварна компанія Carlsberg Group може продати російську компанію «Балтика» підконтрольній турецькій Anadolu Efes AB InBev Efes.

Джерело. Про це повідомляє «Комерсант» із посиланням на джерела на ринку.

Деталі. На період пошуку нового власника «Балтика» продовжує роботу. Під її управлінням перебувають вісім заводів, де випускають 55 брендів пива, включно з «Балтика», «Дон», «Арсенальне», Zatecky Gus та ін.

Зазначається, що у 2021 році виручка «Балтики» зросла на 8,9%, до 82,58 млрд руб, а чистий прибуток знизився на 34,5%, до 5,34 млрд руб. В 2020 Балтика займала близько 27% російського пивного ринку, AB InBev Efes – 30%.

Юристи зауважують, що угоду можуть погодити, якщо Федеральна антимонопольна служба (ФАС) встановить, що об'єднана компанія навіть за істотної частки фактично не має ринкової влади. Один із консультантів з M&A вважає передачу «Балтики» AB InBev Efes «єдиним розумним варіантом». 

AB InBev Efes – спільне підприємство бельгійської AB InBev та турецької Anadolu Efes, в якому остання має контрольну частку. Управляє 11 заводами в РФ, виробляє пиво під брендами «Клінське», «Білий ведмідь», «Сибірська корона», Velkopopovicky Kozel та ін.

Бекграунд. Раніше Carlsberg заявила, що припинить нові інвестиції в рф, а також зупинить експорт пива та інших напоїв до країни на тлі вторгнення в Україну.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло