МВФ прогнозує, що росія втратить шосте місце серед економік світу

МВФ прогнозує, що росія втратить шосте місце серед економік світу

До 2024 року її витіснить Індонезія

Этот материал также доступен на русском языке
МВФ прогнозує, що росія втратить шосте місце серед економік світу
Фото: gmk.center
До 2024 Індонезія витіснить росію з шістки найбільших економік світу за паритетом купівельної спроможності, випливає з прогнозу Міжнародного валютного фонду, який вивчив РБК.
Джерело. Про це повідомляє РБК.
Докладно. За прогнозом фонду, 2024 року частка російського ВВП в загальносвітовому скоротиться до 2,52%, а частка Індонезії зросте до 2,61%. За підсумками 2021 року внесок рф у глобальний ВВП становив 3,07%. МВФ очікує, що за підсумками 2022 року цей показник опуститься до 2,72%.
Фонд зазначає, що у базовому сценарії 2022 року російська економіка скоротиться на 8,5%, 2023-го – ще на 2,3%, а торговельні та фінансові санкції, а також нафтогазове ембарго з боку Заходу матимуть на неї «суворий вплив».
До війни в Україні та західних санкцій МВФ прогнозував, що росія принаймні до 2027 року (горизонт складання прогнозу) залишиться шостою найбільшою економікою світу. За підсумками 2021 року вона поступалася лише Китаю, США, Індії, Японії та Німеччині.
Влада рф поки офіційно не представляла прогнози щодо ВВП, зазначає РБК. 12 квітня глава Рахункової палати Олексій Кудрін заявив, що, за попередніми оцінками Мінфіну та Мінекономрозвитку, за підсумками 2022 року ВВП знизиться на 10% або більше.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло