«Укрексімбанк» виставив на повторний продаж права вимоги за кредитами проблемних позичальників за номінальною вартістю

«Укрексімбанк» виставив на повторний продаж права вимоги за кредитами проблемних позичальників за номінальною вартістю

Загалом на другий англійський аукціон через СЕТАМ виставлено 43 лоти, сукупна стартова ціна яких становить 66,9 млрд грн

«Укрексімбанк» виставив на повторний продаж права вимоги за кредитами проблемних позичальників за номінальною вартістю
Фото: setam.net.ua

Стало відомо, що державний «Укрексімбанк» оголосив про проведення другого англійського аукціону з продажу прав вимог через систему електронних торгів OpenMarket (ДП «СЕТАМ» Міністерства юстиції України).

Джерело. Про це йдеться на сайті СЕТАМу.

Деталі. Умовами другого англійського аукціону є проведення торгів з підвищенням ціни, а стартовою ціною є номінальна (повна) сума заборгованості таких позичальників перед Банком. Загалом на другий англійський аукціон виставлено 43 лоти, сукупна стартова ціна яких становить 66,9 млрд грн.

Перелік лотів «Укрексімбанку» розміщено на сайті електронних аукціонів OpenMarket.

Проведення англійських аукціонів з продажу прав вимог за кредитами проблемних позичальників передбачено планами Укрексімбанку зі скорочення рівня NPL та має на меті надати орієнтири ринку щодо структури таких угод.

Зазначається, що реальні торги з продажу NPL проходять на голландських аукціонах, перехід до яких Банком планується здійснити після завершення воєнного стану.

Зокрема, серед лотів, які зараз виставляються на продаж, є права вимоги за заборгованістю колишнього лідера поліграфічної галузі України, одного з найбільших підприємств з перероблювання полімерів, структурних підрозділів великих агрохолдингів та багатьох інших компаній.

Забезпеченням за ними є об’єкти нерухомості, земельні ділянки, обладнання, цілісні майнові комплекси, котеджні містечка, незавершений об’єкт будівництва багатофункціонального комплексу преміум-класу, логістичний комплекс зі зберігання та перероблювання риби й морепродуктів та інші інвестиційні активи.

Коментар. «З метою розширення експозиції та створення конкуренції на торгах Банк проводить декілька етапів аукціонів, що надасть можливість ознайомитися та залучити більшу кількість учасників до участі в торгах. Таким чином, саме ринок визначить реальну вартість прав вимог за кредитами проблемних позичальників під час проведення торгів. Станом на сьогодні ми вже маємо за всіма лотами, які виставлялись на перший англійський аукціон, зацікавленість від потенційних інвесторів» – зазначив член Правління Укрексімбанку Дмитро Каплюк.

Бекграунд. Нагадаємо, що у жовтні 2021 року «Укрексімбанк» розпочав продаж непрацюючих кредитів позичальників-юридичних осіб на онлайн-аукціоні OpenMarket. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло