Фінляндія скоротить імпорт електроенергії з рф на третину

Фінляндія скоротить імпорт електроенергії з рф на третину

Раніше про скорочення імпорту електроенергії із рф повідомили країни Балтії

Этот материал также доступен на русском языке
Фінляндія скоротить імпорт електроенергії з рф на третину
фото DR

Країни Євросоюзу продовжують скорочувати залежність від російської електроенергії. Після країн Балтії про зниження поставок з рф оголосила Фінляндія.

Починаючи з неділі, країна знизить імпорт на 30%, до 900 МВт.

 Фінський регулятор Fingrid посилається на ризики енергосистеми в «несприятливій міжнародній обстановці».

Країни Балтії та Фінляндія – найрентабельніші напрямки експорту, минулого року на них припало близько 60% від усіх поставок електроенергії з рф.

Фінська електромережна компанія Fingrid обмежить пропускну спроможність транскордонних ЛЕП із росією з неділі, 24 квітня, йдеться на сайті компанії. В результаті імпорт електроенергії з рф до Фінляндії впаде приблизно на 30% з 1,3 ГВт до 900 МВт.

Fingrid також планує повністю зупинити поставки з рф під час випробувань нового атомного енергоблоку Олкілуото-3.

З початку року поставки до Фінляндії з рф знаходилися на досить високому рівні через стрибки цін на електроенергію на європейській біржі (NordPool). Наприклад, у березні спотова ціна NordPool у країні в деякі дні перевищувала 155 євро за 1 МВт\год.

Але зараз  ціна знизилася до 40 євро, обсяг експорту з рф також впав за день на 40%.

На початку квітня на сайті Fingrid з'явилися роз'яснення ситуації із постачанням електроенергії з рф.

У документі йшлося, що Фінляндії поки що складно обійтися без російської електроенергії через енергодефіцит, а припинення поставок з рф може підвищити ціни всередині країни.

При цьому Fingrid сподівається, що до 2023-2024 років країна може стати повністю незалежною від постачання у зв'язку із запуском нового атомного енергоблоку та ВДЕ. Там також зазначалося, що припинення поставок з рф – політичне питання.

Раніше про чергове скорочення імпорту електроенергії із рф повідомили країни Балтії. На початку березня оператори енергосистем країн Балтії – Elering (Естонія), AST (Латвія), Litgrid (Литва) – оголосили про зниження пропускної спроможності імпорту електроенергії до 300 МВт. Постачання з центральної частини рф до Латвії обмежені обсягом 150 МВт, з Калінінграда до Литви – також 150 МВт. 

Крім того, влада Литви повідомляла, що компанія Inter RAO Lietuva (входить до «Інтер РАТ») не може розпоряджатися своїми банківськими рахунками.

Як стало відомо, Нідерланди планують відмовитися від використання російського газу до кінця року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло