Верховна рада планує припинити «нульове» розмитнення автомобілів

Верховна рада планує припинити «нульове» розмитнення автомобілів

Без сплати мита до України вже ввезено майже 20 000 авто

Верховна рада планує припинити «нульове» розмитнення автомобілів
Фото: gorod.ee

Що сталося. Верховна рада України вже найближчим часом може відмінити «нульове» розмитнення автомобілів.

Джерело. Про це йдеться в проєкті закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо окремих податків і зборів у період воєнного, надзвичайного стану № 7311 від 24 квітня 2022 р., який опубліковано на сайті Верховної ради України.

Докладно. Авторами законопроекту є Данило Гетманцев, голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики та інші народні депутати України.

У законопроєкті пропонується відновити оподаткування, яке було скасоване Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» для двох груп товарів.

Перша група – товари, що ввозяться платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи. В пояснювальній записці до законопроекту повідомляється, що за тиждень через звільнення від оподаткування ввізним митом та ПДВ до бюджету не надійшло 417 млн грн.

Друга  – транспортні засобів, що ввозяться громадянами. За перший тиждень внаслідок звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком та ПДВ до бюджету не надійшло 350 млн грн. «Ввезено більше 3000 автомобілів; непоодинокі випадки ввезення авто преміум класу», – йдеться в документі.

Бекграунд. Як повідомляв Mind, без сплати мита до України вже ввезено майже 20 000 авто. У чергах простоюють волонтери з гуманітарними вантажами та військовою допомогою

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло