Польща перестала отримувати російський газ і готова відмовитися від постачання нафти з росії

Польща перестала отримувати російський газ і готова відмовитися від постачання нафти з росії

27 квітня росія перестала постачати до Польщі газ Ямальським газопроводом

Польща перестала отримувати російський газ і готова відмовитися від постачання нафти з росії
фото Shutterstock

Віце-міністр клімату та навколишнього середовища Пйотр Дзядзьо заявив, що Польща готова відмовитися від постачання нафти з росії, передає Польське радіо.

Політик відповів у Сеймі на запитання депутатів керівної партії Право і справедливість (ПІС) у справі ембарго на російські енергоносії. 

Як він зазначив, завдяки розширеному терміналу в Ґданську Польща готова також до того, що не отримуватиме російської нафти.

“Термінал може прийняти 36 млн тонн нафти на рік, і цього цілком достатньо для безпеки постачання цієї сировини з інших напрямків”, – сказав він.

Інші напрямки – це Саудівська Аравія, Норвегія та Сполучені Штати. 

“Ми випробували нафтопереробні заводи під кутом різних типів нафти і в зв’язку з цим готові з дня на день відходити від цього палива», – сказав віце-міністр клімату та навколишнього середовища.

У середу, 27 квітня, росія перестала постачати газ у Польщу Ямальським газопроводом. Уряд запевняє, що це не вплине на енергетичну безпеку Польщі, немає загрози постачанню внутрішнім отримувачам.

Внутрішнє виробництво газу в Польщі становить 4-4,5 млрд кубометрів. Постачання на рівні 7-8 млрд кубометрів забезпечує газовий термінал у Свіноусті, а в жовтні планується запустити газопровід Baltic Pipe, яким з Норвегії надходитиме приблизно 10 млрд кубометрів газу.

Як відомо, “Газпром” припинив постачання газу до Польщі, вимагаючи оплати за газ у рублях, на що польська сторона не погодилася. У договорі передбачено розрахунки в доларах.

Між тим, як повідомлялося, 10 європейських компаній відкрили спецрахунки в «Газпромбанку» для сплати за газ рублями. Чотири компанії вже здійснили оплату рублями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло