У Раді Європі, скоріш за все, продовжать використання російської мови
Через війну в Україні росія більше не є членом організації

Що сталося. Парламентська асамблея Ради Європи рекомендувала продовжити використання російської мови у Раді Європи попри те, що через війну в Україні Росія більше не є членом організації.
Джерело. Про це йдеться у доповіді депутата Бундестагу Франка Швабе.
Деталі. Зазначається, що після виходу рф з Ради Європи російська мова більше не є державною мовою для жодного члена організації. Утім, у Страсбурзі вирішили не відмовлятися від неї.
Франк Швабе запропонував зберегти використання мови в значному обсязі і асамблея це підтримала. Мотив рішення – зберегти контакт із суспільством росії та Білорусі.
«Ця політика дозволить організації бути спільнотою цінностей та відповідати важливості взаємодії з неурядовими організаціями та громадянським суспільством, що було визнано декількома міністерськими зустрічами», – йдеться в ухваленому рішенні.
ПАРЄ рекомендує, щоб основні документи Ради Європи, публікації та веб-сторінки були доступні російською мовою. Остаточне рішення ще має ухвалити Комітет міністрів.
Бекграунд. Нагадаємо, ПАРЄ підтримала створення міжнародного трибуналу щодо агресії росії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].