Росія заявила, що Ізраїль підтримує «неонацистський» режим в Україні

Росія заявила, що Ізраїль підтримує «неонацистський» режим в Україні

У Лаврова замість вибачень вирішили ще більше погіршити ситуацію

Росія заявила, що Ізраїль підтримує 	«неонацистський» режим в Україні
фото Pixaby

Міністерство закордонних справ росії заявило, що Ізраїль підтримує те, що він назвав «неонацистським режимом» у Києві. Як очікується, це призведе до ескалації напруженості між двома країнами, пише CNBC.

Напруженість зросла у вихідні після того, як міністр закордонних справ рф Сергій Лавров заявив, що Адольф Гітлер був наполовину євреєм, що викликало обурення в Ізраїлі.

Лавров зробив цю заяву на італійському телебаченні, коли його запитали, як росія може заявляти, що веде боротьбу за «денацифікацію» України, коли президент Володимир Зеленський сам єврей.

Лавров на це відповів: «Я можу помилятися, але у Гітлера також була єврейська кров. Тому те, що Зеленський єврей, абсолютно нічого не означає. Як кажуть мудрі євреї, найбільше ненавидять євреїв самі євреї”.

Коментарі викликали запеклу реакцію Ізраїлю, а міністр закордонних справ Яїр Лапід назвав коментарі Лаврова «непрощенною, скандальною та жахливою історичною помилкою».

«Євреї не вбивали себе під час Голокосту, – сказав Лапід. – Найнижчий рівень расизму щодо євреїв – це звинувачувати самих євреїв в антисемітизмі». Ізраїль також викликав посла росії після коментарів.

У вівторок МЗС росії відповіло на коментарі Лапіда, заявивши, що так звані «антиісторичні заяви» Лапіда «багато в чому пояснюють курс нинішнього ізраїльського уряду на підтримку неонацистського режиму в Києві».

Росія неодноразово заявляла, що хоче «денацифікувати» Україну, висуваючи фальшиві претензії до уряду, незважаючи на єврейське походження Зеленського.

Шість мільйонів євреїв було вбито нацистською Німеччиною під час Голокосту в Другу світову війну.

Як повідомлялося, Ізраїль вимагає вибачень після заяви росії про єврейське коріння Гітлера.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло