S&P знизило довгостроковий рейтинг Білорусі в інвалюті до «СС», вважає неминучим дефолт

S&P знизило довгостроковий рейтинг Білорусі в інвалюті до «СС», вважає неминучим дефолт

Білорусь має у найближчі кілька місяців виплатити відсотки за євробондами, а в лютому 2023 року – один із випусків на $800 млн

S&P знизило довгостроковий рейтинг Білорусі в інвалюті до 	«СС», вважає неминучим дефолт
Фото: depositphotos.com

Що сталося. Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Білорусі в іноземній валюті з «ССС» до «СС» у зв'язку з високою вразливістю до неплатежів за боргом, рейтинг залишено на перегляді з «негативним» прогнозом.

Джерело. Про це повідомляється в пресрелізі агентства.

Деталі. Короткостроковий рейтинг в інвалюті збережено на рівні «С» із «негативним» прогнозом. Також агентство підтвердило рейтинги в національній валюті на рівні «CCC/C» та видалило їх зі списку на перегляді, куди їх було розміщено 5 березня 2022 року. Прогноз щодо довгострокових і короткострокових рейтингів у національній валюті «негативний».

«Через міжнародні санкції уряд Білорусі стикається з технічними труднощами при виплаті боргу в іноземній валюті перед кредиторами. Якщо обставини Білорусі не зазнають непередбачуваних і значно сприятливих змін, ми вважаємо, що зовнішній комерційний борг білоруського уряду дуже вразливий для неплатежів», – ідеться у пресрелізі.

«Ці збої (при виплаті боргу – ІФ) були спричинені міжнародними санкціями, які закрили або значно обмежили доступ білоруської влади, зокрема Національного банку, до світової фінансової інфраструктури», – пояснюється у повідомленні.

Агентство нагадало, що Білорусь має у найближчі кілька місяців виплатити відсотки за євробондами, номінованими в доларах США, а в лютому 2023 року Мінськ має погасити один із випусків на $800 млн.

«Якщо емітент не може здійснити платіж відповідно до умов і вчасно через санкції, ми вважаємо неплатіж дефолтом (...). Ми також можемо вважати, що мав місце дефолт, якщо платіж не здійснюється у валюті, передбаченій умовами зобов'язання, і ми вважаємо, що інвестор не погодився на альтернативний платіж. Ми розглядатимемо це як реструктуризацію зобов'язання та оцінимо його, щоб визначити, чи це є дефолтом», – ідеться в пресрелізі.

Водночас агентство зазначає, що білоруський уряд має достатню ліквідність і в національній, і в іноземній валюті для погашення свого комерційного боргу.

За даними S&P, щорічні виплати за зовнішнім боргом Білорусі становлять $2,5-3,5 млрд при міжнародних резервах трохи менше ніж $8 млрд. При цьому потреби в погашенні держборгу в 2022 році «нещодавно були пом'якшені рішенням російського уряду щодо продовження термінів погашення своїх офіційних кредитів Білорусі». За оцінкою експертів, це скоротило щорічні виплати за зовнішнім боргом до $1,5 млрд з $2,5 млрд.

«Проте, враховуючи технічні збої, ми вважаємо, що дефолт Білорусі за комерційним зовнішнім боргом, номінованим у доларах США, практично неминучий, згідно з нашими рейтинговими визначеннями», – наголошується в пресрелізі S&P.

Бекграунд. Тим часом Лукашенко готує масові розстріли незгодних з режимом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло