Туреччина натякає, що знайшла заміну російському газу

Туреччина натякає, що знайшла заміну російському газу

Запасів газу в Чорному морі вистачить на 45 років

Туреччина натякає, що знайшла заміну російському газу
фото Shutterstock

Заміну російського газу в Європі знайдено, випливає із заяви заступника лідера правлячої в Туреччині Партії справедливості та розвитку (ПСР) Біналі Йилдирима.

Зокрема, він зазначає, що газових запасів у Чорному морі вистачить світу майже на півстоліття, стверджує турецький політик.

«Запаси Чорного моря у природному газі зараз оцінюються у 540 млрд кубометрів. Це лише початок, буде продовження. Чорне море здатне покрити світові потреби у блакитному паливі на період 45 років», – наводять “Ведомости” слова Йилдирима.

У 2020 році турецька влада оголосила про виявлення в Чорному морі великих запасів газу. Запаси найбільшого родовища «Сакар'я» оцінили у 405 млрд кубометрів.

Через рік бурове судно Fatih виявило ще одне родовище – «Амасра-1», запаси якого становлять близько 135 млрд кубометрів.

Міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Фатіх Донмез повідомив, що розпочати експлуатацію родовища «Сакар'я» планується в першому кварталі 2023 року.

«На початковій стадії видобуток газу на добу складе 10 млн кубометрів, протягом 3-4 років ми плануємо збільшити обсяги до 40 млн кубометрів на добу», – сказав він в інтерв'ю виданню «Критерій».

Нагадаємо, офіційно введено в дію новий газопровід GIPL між Литвою та Польщею.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло