Тупицький не повернеться до КСУ

Тупицький не повернеться до КСУ

Сплив строк його повноважень

Тупицький не повернеться до КСУ
Олександр Тупицький.
Фото: УНІАН

Що сталося. Сьогодні, 15 травня 2022 року, сплив строк повноважень відстороненого судді Конституційного Суду України Олександра Тупицького. На його місце призначать іншого суддю.

Джерело. Про це повідомила в телеграмі представник Верховної Ради в КСУ Ольга Совгиря.

Докладно. Зокрема, вона зазначає, що повноваження Тупицького почалися 15 травня 2013 року, і сьогодні закінчується визначений законом 9-річний строк.

Незважаючи на укази президента Володимира Зеленського, якими він скасував призначення Тупицького суддею КСУ і призначив нових, у суді колишній голова суду оскаржив їх, що не призвело до його поновлення на посаді, оскільки рішення не набуло чинності.

Проте Конституційний Суд постановив, що новий суддя зможе скласти присягу та приступити до роботи лише після того, як закінчиться строк повноважень Тупицького або інших суддів. І сьогодні закінчується строк його повноваження, що є безумовною підставою для звільнення.

«Чекаємо вже незабаром складення присяги одним із новопризначених суддів Конституційного Суду», – зазначила Совгиря.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) передали до Подільського районного суду міста Києва обвинувальний акт щодо колишнього голови Конституційного суду Олександра Тупицького. Пізніше стало відомо, що Олександр Тупицький незаконно втік з України попри застосований проти нього запобіжний захід. Також нагадаємо, що він виїхав за межі України, хоча він є військовозобов'язаним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло