Ексголова Конституційного суду втік з України

Ексголова Конституційного суду втік з України

Тупицький виїхав з огляду на застосований йому запобіжний захід та можливість бути мобілізованим до лав ЗСУ

Ексголова Конституційного суду втік з України

Стало відомо, що колишній голова Конституційного суду України Олександр Тупицький незаконно втік з України з огляду на застосований йому запобіжний захід та можливість бути мобілізованим до лав ЗСУ.

Джерело. Про це Mind повідомили перевірені джерела на умовах анонімності.

Деталі. Нагадаємо, що ухвалою Подільського районного суду м. Києва у справі №758/7103/21 від 15.11.2021 відносно Тупицького застосовано запобіжний захід у вигляді застави, а слідчими Державного бюро розслідувань відносно останнього до суду скеровано два обвинувальні акти.

Однак 17 березня ексголова КС без пред’явлення документів та проходження в Україні прикордонного та митного контролю виїхав за межі України через пункт пропуску «Косино» (Угорська ділянка кордону), сховавшись в одному з легкових автомобілів. У цей же день Тупицький в’їхав до Угорщини, пред’явивши свій паспорт.

Зараз колишній Голова КСУ, проживає у Відні в готелі «Schick Hotel Stefanie» у номері вартістю понад 10 000 гривень за добу. Тупицький вільно перебуває за кордоном та уникає можливої мобілізації до лав ЗСУ. У січні 2022 року йому виповнилося 59 років. 

Крім того, Великою палатою Верховного Суду 23 березня 2022 року було заплановано розгляд апеляційної скарги Офісу Президента України на рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду від 14.07.2021 (яким визнано протиправним та скасовано Указ Президента України від 27 березня 2021 року №124/2021 «Про деякі питання забезпечення національної безпеки України» в частині скасування Указу Президента України від 14 травня 2013 року № 256 про призначення Тупицького О.М. суддею Конституційного Суду України»).

У разі скасування Великою палатою ВС зазначеного рішення Касаційного адміністративного суду та визнання Указу Президента України від 27 березня 2021 року №124/2021 правомірним, Тупицький О.М. вважався б таким, що не має статусу судді Конституційного Суду України та підлягав би мобілізації на загальних підставах і не мав би права виїзду за кордон.

Проте судове засідання не відбулося з невідомих причин, а Велика палата Верховного Суду відклала розгляд апеляційної скарги Офісу Президента України на невизначений строк.

Ексголова Конституційного суду України втік з України
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло