Рашисти намагаються русифікувати освіту в школах на окупованих територіях - CNN

Рашисти намагаються русифікувати освіту в школах на окупованих територіях - CNN

“Які університети? Нам потрібні робітники і солдати”

Рашисти намагаються русифікувати освіту в школах на окупованих територіях - CNN
фото APF

Директорка української школи на північному сході України розповіла про влаштований російськими військовими обшук о 6.00 ранку та поїздку на допит з мішком на голові.

Історію директорки однієї зі шкіл на окупованій росіянами території розповів CNN.

За словами 48-річної жінки, яку телеканал називає лише на ім'я – Ніна, наприкінці квітня військові прийшли до неї додому о 6.00 ранку, вони шукали українські підручники. У результаті забрали посібники з української мови, після чого жінку відвезли в її школу.

Ніну змусили здати всі підручники історії та розповісти про навчальну програму. Пізніше її забрали на допит, надягнувши мішок на голову. 

У директора школи запитували, навіщо вона використовує українську мову і ходить до української церкви, і казали, що вона «надто патріотична».

Перед тим як відпустити, військові сказали Ніні, що знають про її дітей.

«Я порахувала, що це погроза», – зазначила жінка.

Незабаром після допиту вона разом із сім'єю покинула зайняту російськими військовими територію.

Історія Ніни – ілюстрація того, як у деяких випадках відбувається зміна навчальних програм у школах на зайнятих росією територіях.

Це не єдина скарга з боку українських вчителів на примус до зміни навчальних програм. 

Як розповіла CNN вчителька з Луганської області, після відмови педагогів із її школи з власної волі перейти на російські підручники їм сказали:

 «Подивимося. У нас є досьє кожного з вас». 

Пізніше вчителям надіслали російські підручники з проханням «ознайомитись і потім вирішити», додавши, що «програма справді хороша».

Цитата: «Вони навіть запитали: „У чому різниця – чому вам так важливо вчитися українською мовою? Ви викладаєте математику – це те саме будь-якою мовою“. Я обурилася цим... Я сказала їм, що їхня освіта, документи ніде не визнаються, діти не зможуть вступити до університетів. І вони відповіли: «Які університети? Навіщо? Нам потрібні робітники та солдати"», – розповіла вчителька.

Нагадаємо, видання The Insider розповіло з уст очевидців про життя в окупованому Херсоні, вивезення окупантами техніки і згвалтування неповнолітніх.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло