Розпочато операцію з порятунку захисників Маріуполя – Маляр

Розпочато операцію з порятунку захисників Маріуполя – Маляр

Евакуювали 53 важкопоранених до медзакладу в окупованому Новоазовську, ще 211 осіб – доставлені в Оленівку

This material is also available in English
Розпочато операцію з порятунку захисників Маріуполя – Маляр
Фото: DR

Стало відомо, що Головне управління розвідки Міністерства оборони  спільно зі ЗСУ, Національною гвардією й Держприкордонною службою розпочали операцію з порятунку заблокованих на території комбінату «Азовсталь» оборонців Маріуполя.

Джерело. Про це повідомила заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр.

Деталі. 16 травня з «Азовсталі» до медзакладу в окупованому Новоазовську евакуйовано 53 важкопоранених. Ще 211 осіб через гуманітарний коридор були доставлені в Оленівку. Для подальшого їх повернення додому буде здійснено процедуру обміну.

Заходи з порятунку оборонців, які залишаються на території “Азовсталі”, тривають. 

«Завдяки оборонцям Маріуполя ми отримали критичноважливий часдля формування резервів, перегрупування сил та отримання допомоги від партнерів. Всі поставлені від командування завдання оборонці Маріуполя виконали у повному обсязі. На жаль, ми не маємо можливості деблокувати «Азовсталь» військовим шляхом», – повідомила Маляр.

Ввечері, 16 травня, командир полку «Азов» Денис Прокопенко заявив: «Захисники Маріуполя виконали наказне зважаючи на всі труднощі, 82 дні відтягували переважаючі сили противника на себе та дали змогу українській армії перегрупуватися, підготувати більше особового складу та отримати велику кількість озброєння від країн-партнерів. Жодне озброєння не буде працювати без професійно підготованих військовослужбовців, що робить їх найціннішим елементом армії. Задля збереження життів увесь Маріупольський гарнізон виконує затверджене рішення вищого військового командування та сподівається на підтримку українського народу.»

Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні заявив, що українські герої Маріуполя потрібні Україні живими.

Бекграунд. Раніше російські окупанти вперше скинули на «Азовсталь» в Маріуполі фосфорні або запалювальні бомби.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло