Генсек ООН пропонує росії деблокувати українське зерно в обмін на послаблення санкцій

Генсек ООН пропонує росії деблокувати українське зерно в обмін на послаблення санкцій

Гутерріш веде переговори з росією, Туреччиною та іншими країнами, щоб запобігти продовольчій катастрофі

Этот текст также доступен на русском
Генсек ООН пропонує росії деблокувати українське зерно в обмін на послаблення санкцій
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.
Фото: wsj.com

Що сталося. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш просить москву розблокувати постачання українського зерна в обмін на полегшення експорту калійних добрив з росії та Білорусі.

Джерело. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на дипломатів.

Сторони. Гутерріш  веде переговори з росією, Туреччиною та іншими країнами, щоб відкрити експорт українського зерна та запобігти продовольчій катастрофі.

Дипломати вказують на те, що росія зараз не веде серйозних переговорів щодо угоди.

Туреччина, своєю чергою, готова виконувати умови угоди, розміновуючи Чорне море та управляючи судноплавством.

Деталі. Зазначається, що вивозом краденого українського зерна займаються три російські судна. Одне з них, як зафіксували супутники, із Криму прибуло до Сирії.

В ООН стурбовані тим, що через підрив сільськогосподарської промисловості України внаслідок війни та блокади українських портів росією дефіцит може дестабілізувати ситуацію у бідних країнах, які залежать від українського зерна.

Рада безпеки ООН навіть не може ухвалити резолюцію, спрямовану на вивільнення українського експорту зерна, оскільки росія має право вето і, напевно, ним скористається.

Проте і без резолюції країни продовжуватимуть тиснути на росію, щоб дозволити хоча б обмежені постачання зерна – як варіант, у супроводі судів під прапором міжнародної організації чи країни, нейтральної чи дружньої москві.

Бекграунд. Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок попередила, що через розв’язану росією війну в Україні десятки мільйонів людей зіштовхнуться з голодом.

Україна робить великий внесок у світові запаси продовольства, експортуючи значну кількість олії, кукурудзи та пшениці. Але ці поставки зараз заблоковані через вторгнення росії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло