Індія заявила про послаблення заборони на експорт пшениці

Індія заявила про послаблення заборони на експорт пшениці

Індійський уряд дозволив експортувати вантажі, які вже передані митниці й зареєстровані до замовлення

Этот материал также доступен на русском языке
Індія заявила про послаблення заборони на експорт пшениці
Фото: depositphotos.com

Що сталося. Індійський уряд оголосив про деяке послаблення заборони на експорт пшениці та дозволив вивозити ті вантажі, які вже передані митниці на перевірку й зареєстровані до замовлення.

Джерело. Про це йдеться на сайті міністерства торгівлі й промисловості країни.

Деталі. На прохання єгипетського уряду також дозволили експортувати вже завантажену в порту Кандла партію пшениці, яка прямувала до Єгипту.

Компанія, яка займається експортом пшениці до Єгипту – Mera International India надала докази щодо завершення завантаження 44 340 тонн із заявлених 61 500 тонн. Уряд вирішив дозволити експорт повної партії до Єгипту.

Бекграунд. Нагадаємо: Починаючи з березня 2022 року, після того, як росія розв'язала війну проти України, Індія стала основним вигодонабувачем кризи в Причорномор'ї. Ціни на пшеницю в Індії зросли до рекордно високого рівня – $323 за тонну. 

13 травня уряд Індії несподівано обмежив експорт пшениці, щоб керувати загальною ситуацією з продовольчою безпекою в Індії та підтримувати потреби сусідніх і вразливих країн, які зазнали негативного впливу раптових змін на світовому ринку пшениці.

Mind проаналізував, як заборона експорту пшениці з Індії могла б допомогти Україні у деблокаді причорноморських портів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло