Фінляндія відмовилася від оплати російського газу в рублях

Фінляндія відмовилася від оплати російського газу в рублях

Країна планує подати до арбітражу позов про перегляд контракту на постачання газу

Фінляндія відмовилася від оплати російського газу в рублях
фото DR

Фінська державна компанія Gasum не погодилася на вимоги російської сторони про перехід на нову систему оплати газу, йдеться в  повідомленні компанії.

У зв'язку з цим Gasum попередив про «підвищений ризик» припинення постачання газу з росії. Компанія зазначає, що готувалася до цієї ситуації разом із клієнтами та владою країни. У літній період 2022 року Фінляндія сподівається на постачання газу з Естонії, проте обмеження пропускної спроможності магістралі можуть ускладнити це завдання.

У квітні цей газопровід не прокачував газ, а з 1 травня безперервно транспортує паливо до Фінляндії, свідчать дані європейських газотранспортних операторів.

У Gasum повідомили, що мають намір подати до арбітражу позов про перегляд контракту на постачання газу. Крім питання оплати в рублях, підкреслили в компанії, сторони мають також інші розбіжності.

Фінляндія купує російський газ понад 45 років. Останній контракт було укладено у 2015 році, він має діяти до кінця 2031 року.

31 березня президент росії путін підписав указ про торгівлю газом із «недружніми» країнами. Згідно з ним, оплата повинна проводитися з рублевого рахунку в російському банку. 

Наприкінці березня сім найбільших економік світу – Велика Британія, Німеччина, Італія, Канада, Франція, Японія та США – одноголосно відхилили цю вимогу. Згодом до них приєдналися Польща та Болгарія, а Єврокомісія оголосила, що запропонована росією схема оплати є спробою обійти санкції.

Наразі вже припинено поставки російського газу в Польщу і Болгарію через відсутність прийнятного для партнерів способу оплати. Пізніше у травні закінчуються терміни платежів й інших європейських країн, які отримують газ із рф.

У травні Єврокомісія повідомила, що ЄС підготував уточнені рекомендації для компаній Євросоюзу щодо купівлі російського газу без порушення санкцій. У нових рекомендаціях планується прописати, що покупці газу можуть відкривати в Газпромбанку рахунок, робити платіж у євро або доларах, який автоматично конвертуватиметься в рублі, і оплата вирушить на рахунок постачальника.

Тим часом «Газпром» переконує європейських покупців газу в тому, що розрахунки в рублях не є порушенням санкцій. 

Нагадаємо, Єврокомісія планує змусити країни Євросоюзу ділитися газом між собою – такий план може бути ухвалений 18 травня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло