Спроби окупантів відновити водопостачання в Маріуполі можуть обернутися екологічною катастрофою – мер міста

Спроби окупантів відновити водопостачання в Маріуполі можуть обернутися екологічною катастрофою – мер міста

Подача води без відновлення відповідних систем призведе до «масового неорганізованого виливу каналізаційних вод на вулиці міста

Этот материал также доступен на русском языке
Спроби окупантів відновити водопостачання в Маріуполі можуть обернутися екологічною катастрофою – мер міста
Фото: УНІАН

Що сталося. Хаотичні та непрофесійні дії російських окупантів, спрямовані на відновлення водопостачання в Маріуполі, можуть обернутися екологічною катастрофою та поставлять під загрозу життя жителів, що залишилися в місті.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Маріупольської міськради.

Деталі. Система водопостачання не зможе нормально функціонувати без повноцінної системи водовідведення та очищення стоків, які були пошкоджені під час бойових дій.

У міськраді зазначають, що подача води без відновлення відповідних систем призведе до «масового неорганізованого виливу каналізаційних вод на вулиці міста, що, своєю чергою, спричинить зростання інфекційних захворювань серед населення».

«Хаотичні та вкрай непрофесійні дії з боку російських окупантів та їхніх пособників ставлять під загрозу життя маріупольців, які ще залишаються у місті. Це більше ніж 100 тисяч людей. Треба розуміти реальну ситуацію в Маріуполі. Усі 22 насосні станції зруйновані або затоплені, більше ніж 50% мережі водопостачання пошкоджено. У місті немає електропостачання, яке потрібно для того, щоб качати воду мережею. Але головна проблема – це відсутність справної системи очищення стоків та водовідведення», – повідомив мер Маріуполя Вадим Бойченко.

За його словами, у разі зростання рівня інфекційних захворювань, «враховуючи відсутність нормальної медичної допомоги, за оцінкою лікарів, кількість смертей серед маріупольців зростатиме щодня і вже до кінця року може сягнути 10 000».

«Окупанти та їхні пособники не ставлять за мету відновити Маріуполь. Навпаки, їхня мета – повністю зруйнувати будь-яку можливість життя в місті. Саме для цього вони створюють справжнє гетто в Маріуполі зі своїми нелюдськими правилами», – наголосив мер.

У міськраді додають, що, за попередніми оцінками, повноцінне відновлення водопостачання у місті може тривати понад рік. «Вартість сягне щонайменше $700 млн. Саме тому це можливо за умови повернення Маріуполя під повний контроль України та за підтримки міжнародних партнерів», – підсумували в міськраді.

Бекграунд. Всесвітня організація охорони здоров'я готується до поширення холери та інших інфекційних захворювань на окупованих територіях: «від неурядових організацій ми отримали інформацію, що там (у Маріуполі) на вулицях болото, й каналізаційна вода змішується з питною». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло