ІТ-галузь активно працює на всіх фронтах: військовому, економічному, кіберфронті

ІТ-галузь активно працює на всіх фронтах: військовому, економічному, кіберфронті

Національна ІТ-індустрія сумарно спрямувала понад 1 млрд грн на підтримку Держави та ЗСУ

ІТ-галузь активно працює на всіх фронтах: військовому, економічному, кіберфронті
Фото: pexels.com

Стало відомо, що ІТ-галузь активно працює на всіх фронтах: військовому, економічному, кіберфронті.

Джерело. Про це повідомила Асоціація ІТ Ukraine.

Деталі. За даними нового дослідження IT Ukraine «Українська ІТ-індустрія: перезавантаження в умовах війни», у лавах ЗСУ служить 3% ІТ-спеціалістів, кібервійськах – 9%. Тільки на підтримку Держави та Збройних сил України національна ІТ-індустрія сумарно спрямувала понад 1 млрд грн.

«ІТ-бізнес чи не єдиний, хто сплачує податки наперед: 27% опитуваних компаній прийняли таке рішення. Статистика Національного Банку України демонструє рекордних 2 млрд дол. США експортних надходжень за І квартал 2022 року. З урахуванням аналогічного показника у 2021 році обсяг ІТ-експорту збільшився на 28%», – йдеться в дослідженні.

Українська ІТ-галузь у воєнний березень 2022 року зберегла 96% обсягу експорту комп'ютерних послуг ($522 млн) у порівнянні з аналогічним періодом минулого року та «довела свій запас міцності» в умовах нестабільності та підвищених ризиків.

Попри заявлені клієнтами застереження, 84% компаній зберегли 90-100% своїх контрактів, 77% ІТ-компаній залучили нових клієнтів вже під час війни, 56% з них очікує на зростання на 5-30% у цьому році. 41% компаній прогнозує збереження наявних обсягів на рівні 50-100%.

«Топ країнами релокації, яка залишається досі однією з найбільш запитуваних серед ІТ-спільноти тем через наш сервіс антикризової підтримки Є-Support та інтерактивну платформу про релокейт, залишаються Польща, Німеччина та Іспанія», – йдеться в повідомленні.

Водночас саме у західних регіонах України в умовах концентрації релокованого ІТ-бізнесу формується нова інфраструктура, активізуються нові партнерські формати та ініціативи. Так, спільно з Чернівецьким ІТ-кластером представив ІТ-сектор на Економічному форумі Re:локація, що пройшов за ініціативи міської влади Чернівців. З метою розвитку регіонального ІТ-потенціалу та відповідної інфраструктури IT Ukraine стартувала стратегічне партнерство з інноваційним центром міста Івано-Франківськ Promprylad.Renovation.

Бекграунд. Раніше українська ІТ-армія атакувала понад 240 ресурсів за тиждень. Зокрема, через кібератаки були недоступні сайти більшості аеропортів та авіакомпаній рф.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло