У Фінляндії заявили, що росія припинить постачання газу через суперечку про оплату

У Фінляндії заявили, що росія припинить постачання газу через суперечку про оплату

Насправді дійсною причиною є конфлікт через заявку на вступ Фінляндії в НАТО

У Фінляндії заявили, що росія припинить постачання газу через суперечку про оплату
фото Shutterstock

Росія припинить постачання газу в Фінляндію у суботу, про це повідомляє фінський державний постачальник енергоресурсів Gasum. Конфронтація між двома країнами через війну в Україні зростає, пише The New York Times.

Цього тижня Фінляндія подала заявку на вступ до НАТО, скасувавши давню політику військового нейтралітету та розлютивши росію, яка розглядає розширення альянсу на схід як загрозу своїй національній безпеці. Москва погрожувала відплатою, якщо Фінляндія вступить до НАТО. Дві країни мають спільний кордон майже 1500 км.

Приводом для припинення експорту російського газу стала суперечка про платежі.

Фінляндія не виконала вимогу Москви здійснювати платежі в рублях. Перед цим Москва також призупинила експорт електроенергії до Фінляндії, пославшись на проблеми з оплатою.

“Ми ретельно підготувалися до цієї ситуації, і якщо не буде перебоїв у газотранспортній мережі, ми зможемо забезпечити газом усіх наших споживачів у найближчі місяці», – сказав у п'ятницю виконавчий директор Gasum Міка Вільянен.

Прес-секретар Gasum Ольга Вяйсянен заявила, що «Газпром експорт» вимагає оплати в рублях, а не в євро.

За словами Вяйсянен, після переговорів цього тижня Gasum вирішила передати справу в арбітраж у шведській столиці Стокгольм.

Gasum постачає близько 60% внутрішнього ринку Фінляндії та отримує всі свої поставки з росії. Вяйсянен сказала, що протягом наступних кількох літніх місяців, коли попит буде нижчим, Gasum зможе отримувати достатню кількість газу з Естонії, використовуючи трубопровід Balticconnector, а потім звернеться до інших джерел для задоволення попиту.

У квітні росія припинила постачання газу до Польщі та Болгарії – вони також відмовилися від платежів у рублях.

Болгарія з червня купуватиме американський скраплений газ – і ціна буде нижчою за ціну «Газпрому».Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло