Країни G7 виділять майже $20 млрд допомоги Україні

Країни G7 виділять майже $20 млрд допомоги Україні

З них $9 млрд надають США

Країни G7 виділять майже $20 млрд допомоги Україні
фото DR

У п'ятницю міністри фінансів “Великої сімки” (США, Канада, Японія, Німеччина, Франція, Італія та Велика Британія) домовилися виділити майже $20 млрд на підтримку економіки України найближчими місяцями, щоб допомогти уряду країни працювати, поки він бореться із вторгненням росії, пише The New York Times.

У спільній заяві міністри фінансів «Великої сімки» підтвердили своє зобов'язання допомогти Україні за допомогою поєднання грантів та кредитів. За даними МВФ, Україні необхідно близько $5 млрд на місяць для підтримки основних державних послуг.

Фінансування у розмірі  $19,8 млрд було погоджено після того, як Сполучені Штати, які виділяють понад  $9 млрд у вигляді короткострокового фінансування, зажадали від своїх союзників зробити більше для забезпечення майбутнього України. У заяві не йдеться про те, який внесок зроблять інші країни Великої сімки.

Єврокомісія раніше погодилася надати до 9 мільярдів євро фінансової допомоги. Європейський банк реконструкції та розвитку та Міжнародна фінансова корпорація планують надати українським державним підприємствам та приватному сектору додатково $3,4 млрд.

«Ми продовжуватимемо підтримувати Україну протягом усієї цієї війни і після неї і готові зробити більше за необхідності», – йдеться у заяві.

Міністри фінансів G7 також обговорили способи тиску на росію при мінімізації збитків для своєї економіки, а також обговорювали переваги європейського ембарго на російську нафту та можливість використання конфіскованих російських активів для оплати відновлення України.

Також повідомлялося, що країни G7 можуть створити картель для обмеження цін на російську нафту.

Крім того, міністри розвитку країн G7 домовилися про створення альянсу, щоб унеможливити глобальну продовольчу кризу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло