Нацбанк пояснив, якими будуть правила на валютному ринку у найближчий час

Нацбанк пояснив, якими будуть правила на валютному ринку у найближчий час

Офіційний курс гривні до долара США залишається фіксованим – на рівні 29,25 грн/дол

Нацбанк пояснив, якими будуть правила на валютному ринку у найближчий час
Національний банк України.
Фото: shutterstock

Що сталося. 21 травня Нацбанк оприлюднив заяву, у якій пояснив, якими будуть правила на валютному ринку найближчим часом. Офіційний курс гривні до долара США залишається фіксованим – на рівні 29,25 грн/дол.

Джерело. Про це повідомила пресслужба НБУ.

Деталі. Незмінними також залишаються обмеження на встановлення курсу банками в безготівковому сегменті валютного ринку.

Готівковий ринок під час воєнного стану працює в обмеженому режимі. Банки можуть продавати через каси іноземну валюту лише в тому обсязі, в якому до цього купили її в населення.

З 21 травня 2022 року НБУ дозволив банкам не обмежувати свої курси з продажу готівкової валюти. Це вирівняє умови для банків у порівнянні з обмінниками, що сприятиме підвищенню ефективності готівкового ринку та зменшенню коливань обмінного курсу на ньому.

Також НБУ зняв обмеження на встановлення курсу, за яким банки списують з рахунків клієнтів кошти в гривні, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном або знімають з карток готівкову валюту.

Бекграунд. Вчора стало відомо, що з 21 травня 2022 року Національний банк України скасовує обмеження курсу продажу валют.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло