Операція росії з оточення Сєвєродонецька має незначні успіхи – Інститут вивчення війни

Операція росії з оточення Сєвєродонецька має незначні успіхи – Інститут вивчення війни

Російські війська навколо Ізюма ймовірно, хочуть відновити застопорені наступальні дії найближчими днями

Операція росії з оточення Сєвєродонецька має незначні успіхи – Інститут вивчення війни
Фото ілюстративного характеру.
Фото: Facebook/Генеральний штаб ЗСУ

Що сталося. Вчора операції окупантів з оточення Сєвєродонецька мали незначні успіхи у просуванні на північ через Золоте.У Лимані (на північ від Сєвєродонецька) тривають бої, оскільки російські війська намагаються перерізати українські лінії постачання.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Інституту вивчення війни.

Деталі. Згідно з повідомленням, російські націоналістичні діячі все частіше критикують невдачі російської “спеціальної військової операції” в Україні та закликають до подальшої мобілізації, яку кремль, ймовірно, не бажає і не зможе проводити в короткостроковій перспективі.

Всеросійська офіцерська асамблея, незалежна проросійська асоціація ветеранів, яка прагне реформувати російську військову стратегію заявила, що російська “спецоперація” не змогла досягти своїх цілей за три місяці, особливо після невдалої переправи через річку Сіверський Донець.

Водночас російські війська навколо Ізюма збільшили темпи повітряних і артилерійських ударів і, ймовірно, мають намір спробувати відновити застопорені наступальні дії найближчими днями.

Проте український контрнаступ на північний схід від Харкова продовжує загрожувати російським позиціям і змушує Росію вивести підрозділи з безперебійних наступальних операцій на сході України, щоб укріпити свої оборонні позиції поблизу Вовчанська.

Російські війська продовжили наземний штурм Сєвєродонецька і досягли незначних успіхів, щоб оточити місто 23 травня. Російські джерела стверджували, що російські війська очистили поселення Щедрищеве, що знаходиться безпосередньо на північний схід від Сєвєродонецька, і ведуть бої на околицях міста.

Повідомляється, що російські війська штурмували Золоте і взяли під контроль пункти входу в місто, що дозволило б проштовхнутися на північ і завершити оточення Сєвєродонецька з півдня.

Росіяни, ймовірно, зроблять подальші незначні досягнення на захід від Попасної найближчим часом, але навряд чи зможуть швидко захопити Бахмут.

Бекграунд. Нагадаємо: сьогодні вночі відбувалися постійні артобстріли Сєвєродонецька на Луганщині. Зруйновано по шість будинків у Сєвєродонецьку та Лисичанську. Ще чотири будинки знищені в Золотому та три – в Новодружеську.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло