Танки є, але боєприпасів немає: обіцянки Німеччини надати Україні “Гепарди” спричинили плутанину

Танки є, але боєприпасів немає: обіцянки Німеччини надати Україні “Гепарди” спричинили плутанину

Війна в Україні винесла на поверхню проблему з озброєнням в самій Німеччині

Танки є, але боєприпасів немає: обіцянки Німеччини надати Україні “Гепарди” спричинили плутанину
фото DR

Місяць тому Німеччина погодилася направити десятки зенітних танків, щоб допомогти Україні протистояти російському вторгненню. Берлін заявляє, що може поставити перші самохідні протиповітряні установки – танки “Гепард” (Gepard) – у липні.

Це надто довго, заявила у вівторок українська депутатка Анастасія Радіна.

«Для нас липень – це як «коли?», – прокоментувала вона Reuters на Всесвітньому економічному форумі. 

«Скажу так: давайте запитаємо у матері, яка змушена сидіти в підвалі зі своєю новонародженою дитиною, яка не має дитячої суміші... Наскільки далеко для неї зараз липень?» – сказала Радіна.

Однією з причин затримки з боку Німеччини був брак боєприпасів, заявили джерела в галузі та посол України.

Справа в тому, що вторгнення росії в Україну 24 лютого застало Берлін зненацька. Німеччина зовсім не підготовлена ​​до військових дій, заявив командувач її армією, незважаючи на те, що країна має одну з найбільших оборонних галузей у світі, з експортом зброї на 9,35 млрд євро в 2021 році.

Танки «Гепард» стріляють чергою з 35-мм пострілів, які утворюють хмару в повітрі, щоб зупинити ворожий літак. Німеччина їх більше не використовує і боєприпасів не має, їх треба виробляти спеціально.

Постачання зброї в Україну «має сенс лише тоді, коли до неї є боєприпаси – це було зрозуміло всім із самого початку», – сказало Reuters джерело в Міноборони ФРН на умовах анонімності.

20 травня Берлін заявив, що знайшов боєприпаси та надішле зрештою танки. На питання, де вдалося знайти боєприпаси, міністерство не відповіло.

Через кілька годин після того, як 24 лютого Москва розпочала так звану «спеціальну військову операцію», командувач німецької армії заявив у LinkedIn, що йому «набридло» зневажливе ставлення Німеччини до своїх збройних сил, і що армія країни «порожня». 

Щоб виправити це, 27 лютого канцлер Олаф Шольц пообіцяв створити спеціальний фонд у розмірі 100 мільярдів євро для потреб оборони.

Пообіцявши танки «Гепард», Берлін зобов’язався передати Україні більше важких озброєнь. Німецька влада має намір використати спеціальний фонд для збільшення витрат на оборону протягом 4-5 років, довівши їх до 2% від ВВП. Це зробить Німеччину третім у світі за величиною військових витрат після США та Китаю.

Але її парламент ще не ухвалив спеціальний фонд.

Українські дипломати, які закликають Німеччину до поставок зброї, одержують неоднозначні повідомлення.

26 квітня США прийняли понад 40 країн на авіабазі в німецькому місті Рамштайн для переговорів про постачання зброї Києву. У той день міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт заявила, що Берлін дав дозвіл на експорт «Гепардів»:

«Це саме те, що зараз потрібно Україні для забезпечення безпеки свого повітряного простору», – сказала вона.

Ця заява, за словами посла України Андрія Мельника, стала «громом серед ясного неба», оскільки Берлін заявив, що боєприпасів до них немає. Два джерела в оборонній промисловості заявили, що дізналися лише зі ЗМІ про те, що уряд схвалив відправку танків до України.

Gepard – це стара система, яку досі використовують лише кілька країн. Німеччина продала свої «Гепарди» десять років тому, тому їй не потрібно було зберігати боєприпаси. Танки тепер належать оборонній компанії KMW, що виробляла їх.

Більша частина важкого озброєння, яке країни НАТО відправили Україні досі, є зброєю радянського виробництва, яка все ще перебуває на складах східноєвропейських держав-членів НАТО. Лише деякі союзники нещодавно почали постачати західні гаубиці.

6 травня Ламбрехт заявила, що Німеччина також відправить в Україну сім самохідних гаубиць Panzerhaubitze 2000, що є одним із найпотужніших артилерійських знарядь на озброєнні Бундесверу і може вражати цілі на відстані до 40 км.

За словами Берліна, зброя надійде із запасів Бундесверу і буде доставлена ​​протягом наступних тижнів. Навчання українських військовослужбовців розпочалося у Німеччині на початку цього місяця, і Німеччина поставить початковий комплект боєприпасів, а подальші закупівлі будуть здійснюватися між Києвом та підприємствами.

Як ми писали, Німеччина надішле Україні 15 самохідних установок Gepard і 60 000 боєприпасів до них у липні.

Про те, як Німеччина напружує не тільки Україну, а й Польщу – в матеріалі “Дуда у Давосі звинуватив уряд Німеччини у порушенні своєї обіцянки про постачання танків”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло