Дуда у Давосі звинуватив уряд Німеччини у порушенні своєї обіцянки про постачання танків

Дуда у Давосі звинуватив уряд Німеччини у порушенні своєї обіцянки про постачання танків

Він наголосив, що Німеччина надто мало робить для допомоги Україні

This material is also available in English
Дуда у Давосі звинуватив уряд Німеччини у порушенні своєї обіцянки про постачання танків
welt.de

Президент Польщі Анджей Дуда звинувачує Німеччину у порушенні обіцянки щодо погодженого раніше постачання Варшаві сучасних танків “Leopard” взамін на ті, які країна передала Україні.

“Німеччина пообіцяла поставити нам ці танки. Ви не виконали цієї обіцянки. І чесно кажучи, Польща дуже розчарована», – сказав Дуда в інтерв'ю WELT-TV в кулуарах Давоського форуму, жорстко розкритикувавши поведінку федерального уряду. 

Уряд у Берліні пообіцяв Польщі танки “Leopard” замість існуючих польських танків, які постачаються в Україну. 

«Ми надали Україні велику кількість танків, тому що вважаємо, що це наша відповідальність як сусіда», – сказав Дуда. Це послабило власний військовий потенціал Польщі та скоротило військові запаси.

Саме тому Польща сподівалася на підтримку з боку НАТО, а також США та Німеччини. 

«Німеччина обіцяла оновити більшу частину нашого танкового арсеналу німецькими танками на зразок «Леопард». Тож якби нас підтримала Німеччина, якби ми отримали заміну, ми були б дуже щасливі», – сказав президент Польщі. Така обіцянка була дана, але не виконана, наголосив він.

Загалом уряд Німеччини надто мало робить для допомоги Україні, вважає Дуда: «Насамперед Україні має допомагати сама Німеччина. Україна дійсно дуже потребує цієї допомоги».

Через відсутність дій з боку Німеччини Польща втрутилася із постачанням танків, зазначив польський президент.

Нагадаємо, два дні тому Spiegel написав, що Німеччина обіцяла надати Польщі нові танки взамін переданих Україні, але порушила свою обіцянку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло