Сорос: позиція путіна на переговорах не така сильна, як він прикидається

Сорос: позиція путіна на переговорах не така сильна, як він прикидається

Газові сховища росії заповнені майже повністю - і це великий плюс для Європи

Сорос: позиція путіна на переговорах не така сильна, як він прикидається
фото DR

За словами мільярдера-інвестора Джорджа Сороса, позиція президента росії путіна на переговорах «не така сильна, як він прикидається», і Європа має важелі проти нього, пише CNBC.

У листі до прем'єр-міністра Італії Маріо Драгі Сорос написав, що путін «очевидно шантажує Європу», погрожуючи зупинити поставки газу.

«Це те, що він зробив минулого сезону. Він направив газ у сховище, замість того щоб постачати його до Європи. Це створило дефіцит, підняло ціни і принесло йому багато грошей, але його позиція на переговорах не така сильна, як він прикидається», – написав Сорос.

Нещодавно росія припинила поставки газу у Фінляндію, заявивши, що країна не платить за нього у рублях. Цей крок було зроблено після того, як Гельсінкі оголосив про намір приєднатися до НАТО.

У Болгарію та Польщу, які відмовилися платити в рублях, також припинено поставки російського газу. Москва оголосила, що «недружні» країни мають платити за російський газ у рублях – політика, яка дозволяє Кремлю підтримувати російську валюту.

Однак посил Сороса полягає в тому, що європейські країни мають важелі впливу і на путіна.

ЄС, до складу якого входять 27 країн, отримує близько 40% своїх поставок газу з росії, тому блоку важко перестати купувати його відразу.

Але, за словами Сороса, ЄС також є дуже важливим ринком для кремля, і путіну потрібні прибутки від продажу газу для підтримки своєї економіки.

“За оцінками, російські сховища будуть заповнені вщерть до липня. Європа – його єдиний ринок. Якщо він не забезпечує Європу, він повинен закрити свердловини в Сибіру, ​​звідки надходить газ. Задіяно близько 12 000 свердловин. Щоб закрити їх, потрібен час, а після закриття їх важко відкрити знову через вік обладнання», – наголосив Сорос у листі.

Леон Ізбіцький, співробітник Energy Aspects, погоджується з тим, що російські газові сховища майже заповнені.

«Росія вступила в минулу зиму з рекордно високими запасами близько 72,6 млрд кубометрів і на зиму 2022 року досягне показника 72,7 млрд кубометрів», – додав Ізбіцький.

Він додав, що в росії більше немає можливостей для зберіганні газу і немає засобів для перекидання газу з Європи, наприклад, в Азію через відсутність трубопровідної інфраструктури.

Тим часом, європейські країни намагаються знайти альтернативу російському газу після вторгнення в Україну. ЄС та США, наприклад, у березні підписали угоду, яка гарантує, що цього року регіон отримає щонайменше на 15 млрд кубометрів зрідженого природного газу більше.

Це, у поєднанні з нещодавнім припиненням поставок до Польщі, Болгарії та Фінляндії ііз міжнародними санкціями – означає, що росія вже продає значно менше газу до Європи.

«Ми очікуємо, що потоки газу в Європу цього року складуть близько 98 млрд кубометрів порівняно зі 141 млрд кубометрів минулого року», – сказав Ізбіцький.

Виступаючи на економічному форумі в Давосі, Сорос заявив, що “вторгнення в Україну може стати початком Третьої світової війни, і наша цивілізація може не пережити її. Найкращий і, мабуть, єдиний спосіб зберегти нашу цивілізацію – якнайшвидше перемогти путіна. У цьому суть”, – зазначив Сорос.

На його думку, наразі путін, котрий раніше був переконаний, що “спецоперація” в Україні досягне всіх його цілей, тепер розуміє, що військова агресія була помилкою. Сорос переконаний, що очільник Кремля готується до переговорів щодо припинення вогню.

Проте, мільярдер зауважує, що путіну більше не можна довіряти, тому перемир’я неможливе.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі закликав терміново припинити вогонь в Україні і посадити росію за стіл переговорів.

Крім того повідомлялося, що посол Італії запропонував внести зміни до тексту підсумкової заяви саміту ЄС, заявивши, що в ній має бути головним пункт про мирні переговори між Україною та росією та негайне припинення вогню.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло