Військові хакери США проводять наступальні операції на підтримку України – глава кіберкомандування США
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Військові хакери США проводять наступальні операції на підтримку України – глава кіберкомандування США

Такі операції дозволяють вичисляти хакерів і знищувати їхні інструменти ще до того, як ті спробують здійснити атаку

Військові хакери США проводять наступальні операції на підтримку України – глава кіберкомандування США
фото NATO CCDCOE

Військові хакери США провели наступальні операції на підтримку України у відповідь на вторгнення росії, повідомив глава кіберкомандування США генерал Пол Накасоне в інтерв'ю Sky News.

Накасоне також пояснив, як наступальні операції за зразком «напасти першими» дозволяли Сполученим Штатам виявляти іноземних хакерів та ідентифікувати їхні інструменти до того, як їх буде використано проти Америки.

Генерал, який також є директором Агентства національної безпеки (АНБ), сказав Sky News, що він «кожний божий день» протистоїть ризику російських кібератак, націлених на США, і сказав, що наступальні операції стали ефективним способом захисту як Америки, так і союзників.

«Ми провели серію операцій по всьому спектру: наступальні, оборонні та інформаційні операції», – сказав він.

Генерал не став вдаватися в подробиці, але пояснив, що вони законні, проводяться під повним цивільним наглядом за військовими та відповідно до політики, прийнятої Міністерством оборони.

«Моя робота полягає в тому, щоб надати інформацію міністру оборони та президенту, чим я і займаюся», – сказав він. 

Але він наголосив, що, на відміну від росії, яка проводить інформаційні операції, засновані на з брехні, США стратегічно прагнуть доносити правду.

«Класичний приклад – 2020 рік, коли ми побачили низку різних проксі, в даному випадку ферми тролів, які почали розвиватися в Африці», – сказав він.

На питання, наскільки високим є ризик російських атак проти США, генерал Накасоне сказав: «Ми зберігаємо пильність кожен божий день. Я постійно думаю про це».

«От чому ми працюємо з низкою партнерів, щоб запобігти цьому не лише проти Сполучених Штатів, а й проти наших союзників», – додав він.

За словами генерала, американські кіберфахівці були відправлені за кордон до 16 інших країн, де вони можуть отримувати розвіддані з комп'ютерних мереж союзників – завжди на основі згоди та запрошення.

Під час однієї з таких наступальних операцій американські військові спеціалісти перебували в Україні незадовго до вторгнення.

«Ми поїхали у грудні 2021 року на запрошення київського уряду попрацювати разом з ними. Ми пробули там майже 90 днів», – сказав генерал. Він підтвердив, що цю групу було виведено у лютому разом з іншими співробітниками Міністерства оборони перед вторгненням.

Нагадаємо, ЄС та США звинуватили росію у кібератаці на супутникову інтернет-компанію Viasat перед вторгненням. Кібератака, яка зачепила й країни ЄС, відбулася за годину до російського вторгнення 24 лютого.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло