Через російську війну в Чорному морі масово вмирають дельфіни - екологи
Тисячі мертвих дельфінів знаходять на берегах Болгарії, Румунії, Туреччини та України

На берегах Чорного моря в Болгарії, Румунії, Туреччині та Україні від початку війни знайшли вже кілька тисяч мертвих дельфінів.
Деякі із загиблих дельфінів одержали опіки від вибухів бомб або мін, розповів The New York Times учений-еколог в українському Національному природному парку Тузла Іван Русєв.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Крім того, за його словами, підвищений шум кораблів та використання потужних гідролокаційних систем також можуть дезорієнтувати дельфінів, оскільки ці тварини використовують звук для орієнтації у просторі.
Про загрозу для дельфінів через використання сонарів військовими кажуть і в Турецькому морському дослідницькому фонді. В організації також відзначають «надзвичайне збільшення» кількості мертвих дельфінів, викинутих на берег, а також тварин, що потрапляють у рибальські сіті. Вчені фонду вважають, що війна може завдати шкоди і ширшому морському біорізноманіттю.
NYT пише, що війна зробила неможливим збір докладної інформації про середовище проживання дельфінів у Чорному морі. Вчені, які досліджували морське життя у Чорноморському та Середземноморському регіоні до війни, з'ясували, що у Чорному морі на той момент мешкали понад 250 000 дельфінів, що свідчило про хороший стан екосистеми.
Нагадаємо, наприкінці квітня американська організація US Naval Institute, проаналізувавши супутникові знімки, повідомила, що в районі Севастополя з'явилися загони для дресированих дельфінів. Аналітики зазначали, що тварин, яких можна навчити боротьбі з водолазами, могли використати російські військові, зокрема, для захисту кораблів від можливих атак українських сил.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.