Євросоюз прийняв закон, згідно з яким всі зарядні пристрої повинні мати однаковий роз'єм

Євросоюз прийняв закон, згідно з яким всі зарядні пристрої повинні мати однаковий роз'єм

Це стосується навіть “айфонів”

Євросоюз прийняв закон, згідно з яким всі зарядні пристрої повинні мати однаковий роз'єм
фото DR

Всі смартфони, що продаються в Європі, включаючи iPhone, будуть обладнані портом USB-C для дротової зарядки. До відповідної угоди дійшли законодавці Євросоюзу, пише The Verge.

Закон набуде чинності восени 2024 року. Він також поширюватиметься на планшети, цифрові камери, навушники, портативні ігрові приставки та електронні книги. Роз'ємом USB-С в обов'язковому порядку будуть оснащуватися і ноутбуки, однак це станеться пізніше.

Законопроект мають схвалити у парламенті та раді ЄС наприкінці 2022 року, однак, як зазначає The Verge, це швидше формальність. У прес-релізі Європарламенту вже зазначено, що закон набуде чинності восени 2024 року.

За оцінками ЄС, новий закон допоможе власникам смартфонів заощадити близько €250 млн на рік, позбавивши їх необхідності купувати нові зарядні пристрої.

 Крім того, передбачається, що він скоротить виробництво електронних відходів на 11 000  тонн на рік.

Найбільше закон вплине на компанію Apple, яка є єдиним великим виробником смартфонів, що використовує пропрієтарний порт Lightning замість USB-C. 2021 року компанія продала 241 млн iPhone по всьому світу, з яких близько 56 млн – у Європі.

Раніше Apple виступала проти спроб ЄС дійти єдиного стандарту порту для провідної зарядки. Проте, за недавніми даними джерел, компанія вже розглядає відмову від Lightning на користь USB-C. Аналітик Мін-Чі Куо вважає, що це може статися 2023 року. Зараз Apple використовує USB-C у деяких ноутбуках та планшетах.


Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло