ФГВФО встановив контроль над «Мегабанком» і почав пошук інвесторів

ФГВФО встановив контроль над «Мегабанком» і почав пошук інвесторів

Фонд гарантування вкладів може відшкодувати вкладникам «Мегабанку» 4,1 млрд грн

ФГВФО встановив контроль над «Мегабанком» і почав пошук інвесторів
Фото: megabank.ua

Стало відомо, що Фонд гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) встановив контроль над неплатоспроможним «Мегабанком» і розпочав пошук інвесторів, зацікавлених у виведенні банку з ринку.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба ФГВФО.

Деталі. «Завдяки публічності й прозорості усіх процесів, у п’ятницю 3 червня, після оприлюднення інформації про опір керівників банку нам вдалося встановити контроль над банком: Фонд отримав доступ до відділення, електронних систем банку та замінив собою всі керівні органи», – заявила директор-розпорядник ФГВФО Світлана Рекрут.

Вона відзначила відповідальну позицію працівників банку, які стали на захист законних інтересів клієнтів і виконали свій обов’язок з передачі Фонду контролю за банком.

«Завдяки цьому нині проводяться усі необхідні дії для забезпечення збереження активів та документації, формування реєстру вкладників для організації виплат, підготовки оптимального плану врегулювання», – сказала Рекрут.

Зокрема, Фонд оголосив про пошук інвесторів, які зможуть взяти на себе зобов’язання банку і професійно управляти його активами» – наголосила директор-розпорядник ФГВФО Світлана Рекрут.

Інвесторам пропонуються такі способи виведення неплатоспроможного банку з ринку:

  • ліквідація банку з відчуженням всіх або частини його активів і зобов'язань на користь приймального банку;
  • відчуження всіх або частини активів і зобов'язань банку на користь приймального банку з відкликанням банківської ліцензії неплатоспроможного банку та подальшою його ліквідацією.
  • створення та продаж інвестору перехідного банку з передачею йому активів і зобов’язань неплатоспроможного банку і подальшою ліквідацією неплатоспроможного банку;
  • продаж неплатоспроможного банку інвестору.

Водночас обов’язковою умовою, що висувається до потенційного інвестора, є передача йому усіх зобов’язань за вкладами, на які поширюються гарантії Фонду.

Зазначається, що оголошення про початок виплат буде розміщено на офіційному сайті Фонду. Сума коштів, що може бути відшкодована Фондом вкладникам АТ «МЕГАБАНК» (у тому числі ФОП), складає 4,1 млрд грн. Гарантовану суму можна отримати в будь-якому банку-агенті Фонду.

Крім того, вкладники банку зможуть отримати гарантоване відшкодування дистанційно, не відвідуючи відділення банків-агентів. На сьогодні таку можливість надають чотири банки – ПАТ КБ «ПриватБанк», АБ «Укргазбанк», АБ «Південний» та АТ «ПУМБ».

Бекграунд. Нагадаємо, що НБУ відніс «Мегабанк» до неплатоспроможних.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло