ОЕСР прогнозує падіння економіки не тільки росії, Україні, а й Британії

ОЕСР прогнозує падіння економіки не тільки росії, Україні, а й Британії

Економічна організація урізала перспективи глобального зростання через війну в Україні

ОЕСР прогнозує падіння економіки не тільки росії, Україні, а й Британії
фото DR

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) різко знизила свої прогнози глобального зростання на 2022 рік, попередивши, що «світу доведеться заплатити високу ціну за війну росії проти України», пише CNN.

В даний час ОЕСР очікує, що глобальне зростання становитиме 3% у 2022 році – порівняно з 4,5% у її грудневому прогнозі – і такі ж темпи збережуться у 2023 році, прогнозують експерти.

«Прогнози інфляції в країнах ОЕСР наразі становлять майже 9% у 2022 році, що вдвічі більше, ніж ми прогнозували раніше», – сказав головний економіст ОЕСР і заступник генерального секретаря Лоуренс Бун.

Він додав, що «те, наскільки зростання буде нижчим, а інфляція вищою, буде залежати від того, як розвиватиметься війна, але очевидно, що найбільше постраждають найбідніші».

Прогноз відповідає прогнозу Світового банку, який напередодні заявив, що очікує зростання світової економіки на рівні 2,9% у 2022 році.

Серед країн G20 ОЕСР очікує, що Велика Британія постраждає у 2023 році найбільше, крім росії, прогнозуючи, що у 2023 році країна продемонструє нульове зростання після зростання на 3,6% у 2022 році.

Бун закликав до глобальної співпраці, щоб уникнути продовольчої кризи.

«Сьогодні у світі виробляється достатньо злаків, щоб нагодувати всіх, але ціни дуже високі, і є ризик, що ця продукція не дійде до тих, хто найбільше її потребує», – констатував Бун.

Нагадаємо, президент Зеленський і німецький канцлер Олаф Шольц обговорили необхідність зробити все можливе, щоб забезпечити експорт зерна з України, особливо морем.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло