Збитки українських ритейлерів через війну склали щонайменше 50 млрд грн

Збитки українських ритейлерів через війну склали щонайменше 50 млрд грн

Зазначається, що це у середньому 30 475 грн на 1 кв. м площі ушкоджених торгових точок, або 17,4 млн грн на один пошкоджений магазин

This material is also available in English
Збитки українських ритейлерів через війну склали щонайменше 50 млрд грн
Фото: rau.ua

Що сталося. Через повномасштабну війну росії проти України національні ритейлери отримали прямих збитків на щонайменше 50,7 млрд грн.

Джерело. Про це йдеться у дослідженні «Збитки рітейлерів України за два місяці воєнних дій», підготовленому Асоціацією ритейлерів України і Українською радою торгових центрів.

Деталі. Зазначається, що загальний обсяг прямих збитків торговельної сфери оцінюється в 50,7 млрд грн (у середньому 30 475 грн на 1 кв. м площі ушкоджених торгових точок, або 17,4 млн грн на один пошкоджений магазин).

За даними дослідження, з 50,7 млрд грн збитків 41% припадає на ушкодження будівель, приміщень магазинів, інженерних мереж, оздоблення тощо. Збитки по товарних залишках у магазинах (оцінка за закупівельною ціною) та втрати обладнання склали по 17%, втрати товару на складах – 14%, збитки складським, виробничим, офісним будівлям/приміщенням та обладнанню в них (які знаходились у власності компаній) склали 9% і ще 2% становлять інші збитки.

Генеральну сукупність дослідження склали 295 мережевих роздрібних компаній України, представлені 28 549 магазинами та торговельною площею 15,4 млн кв. м. Зокрема, в дослідженні представлені малі компанії, де працює від 3 до 20 торгових точок (таких 43%), середні компанії (21-50 точок) – 25% та великі мережі, де працює понад 50 об’єктів (32%).

Бекграунд. Нагадаємо, раніше Mind писав як ритейл відновлює магазини та логістику.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло