Навальний звинуватив Google і Meta у допомозі путіну

Навальний звинуватив Google і Meta у допомозі путіну

Опозиціонер закликав компанії протистояти спробам режиму задушити свободу слова

Навальний звинуватив Google і Meta у допомозі путіну
фото DR

Ув'язнений російський опозиційний лідер Олексій Навальний заявив у четвер, що Google і Meta Platforms, які «відключили рекламу в росії, позбавили опозицію можливості вести антивоєнні кампанії, зробивши грандіозний подарунок путіну», пише Reuters.

У письмовому зверненні до учасників Демократичного саміту в Копенгагені Навальний сказав, що технології використовуються державою для арешту дисидентів, але вони також дають змогу докопатися до істини.

«Інтернет дає нам можливість обходити цензуру», – зазначив Навальний у зверненні, яке також було опубліковано у його офіційному блозі.

Ні Google, ні Meta не відповіли на прохання прокоментувати слова Навального. Обидві компанії призупинили показ реклами, націленої на користувачів у росії, у березні, за кілька днів після вторгнення росії в Україну.

За словами Навального, великим компаніям Кремнієвої долини доведеться відповісти на багато питань.

Їм, продовжував політик, доведеться вирішити, чи вони є «нейтральними платформами» і чи мають користувачі в демократичних країнах діяти за тими самими правилами, що й користувачі в репресивних суспільствах.

«Як Інтернет повинен ставитись до вказівок держав з урахуванням того, що Норвегія та Уганда мають, здається, дещо різне уявлення про роль Інтернету та демократії?» – спитав він.

«Ми любимо технології. Ми обожнюємо соцмережі. Ми хочемо жити у вільному інформаційному суспільстві. Тож давайте придумаємо, як не дати поганим хлопцям використовувати інформаційне суспільство, щоб заганяти свої народи та всіх нас у темні віки», – закликав Навальний.

Нагадаємо, після того, як Google припинив показувати рекламу в росії, блогери з рф перестали отримувати гроші в YouTube.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло