Фінляндія будуватиме бар'єри на східному кордоні з росією для протидії гібридним загрозам

Фінляндія будуватиме бар'єри на східному кордоні з росією для протидії гібридним загрозам

Уряд країни має намір внести зміни до прикордонного законодавства

This material is also available in English
Фінляндія будуватиме бар'єри на східному кордоні з росією для протидії гібридним загрозам
Фото: ukrinform.ua

Стало відомо, що уряд Фінляндії планує внести зміни до прикордонного законодавства, щоб дозволити будувати бар’єри на східному кордоні з росією, щоб посилити готовність проти гібридних загроз на тлі вторгнення рф в Україну.

Джерело. Про це повідомив уряд країни, передає Reuters.

Деталі. Урядові поправки до закону включають пропозицію дозволити зосередити приймання заяв про надання притулку лише в окремих пунктах в’їзду. Відповідно до чинних правил ЄС, мігранти мають право попросити притулку в будь-якому пункті в’їзду в країну-член ЄС.

Зміни також дозволять будувати бар’єри, такі як паркани, а також нові дороги, щоб полегшити патрулювання кордону з фінської сторони.

«Пізніше уряд ухвалить рішення про прикордонні бар'єри до критичних зон на східному кордоні на основі оцінки фінської прикордонної служби», – заявила міністерка внутрішніх справ Кріста Мікконен.

Фінляндія має історію воєн з росією, хоча наразі вкрита лісом прикордонна зона між двома країнами позначена лише знаками та пластиковими лініями на більшій частині її 1300-кілометрової протяжності.

Уряд Фінляндії поспішає посилити безпеку кордонів, оскільки побоюється, що росія може спробувати чинити тиск на Фінляндію, посилаючи шукачів притулку до її кордонів, як це зробила раніше Білорусь на польському кордоні. 

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що у Фінляндії можуть закрити прикордонні переходи з росією у випадку кризи.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло