Туреччина почала прокладання нового газопроводу в Чорному морі
Родовище Сакар'я досягне піку видобутку 2026 року

Що сталося. Туреччина розпочала будівництво підводного трубопроводу для доступу до родовища природного газу в Чорному морі. Уряд сподівається, що це допоможе країні позбутися залежності від імпорту енергоресурсів.
Джерело. Про це повідомляє Hurriyet.
Докладно. Президент Реджеп Таїп Ердоган спостерігав по відеозв'язку за прокладанням першої ділянки трубопроводу з порту Філіос, приблизно за 400 км на схід від Стамбула на узбережжі Чорного моря.
Він сказав, що газове родовище Сакар'я може видобувати 10 млн кубометрів до І кварталу 2023 року.
Газове родовище Сакар'я, яке розташоване за 170 км від узбережжя, було відкрито в серпні 2020 року. Ердоган назвав родовище «найбільшим родовищем природного газу в історії Туреччини»: його оцінні запаси становлять 320 млрд кубометрів.
«Ми сподіваємося, що родовище Сакар'я досягне піку видобутку 2026 року. Ми продовжуватимемо наші зусилля доти, доки не зможемо повністю гарантувати нашу енергетичну безпеку», – зазначив Ердоган.
У 2021 році 45% газу, що споживається в Туреччині, надійшло з росії, а решта – з Ірану та Азербайджану.
Згідно з офіційними даними, річне споживання газу в Туреччині зросло з 48 млрд кубометрів у 2020 році до 60 млрд у 2021-му, і сягне 62–63 млрд цього року.
Нагадаємо: раніше Mind писав, що газових запасів у Чорному морі вистачить світу майже на півстоліття.
Читайте також «Надзвичайна ситуація. Війна в Україні змушує Нідерланди збільшити видобуток газу на Гронінгені»
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].