Україна та ЄС погодили текст Угоди про лібералізацію автоперевезень

Україна та ЄС погодили текст Угоди про лібералізацію автоперевезень

Угода скасовує необхідність отримання відповідних дозволів та дозволяє уникнути зупинки експорту української продукції

Що сталося. Україна та ЄС погодили текст Угоди про лібералізацію автоперевезень, який передбачає виконання двосторонніх та транзитних перевезень українськими перевізниками без дозволів.

Джерело. Про це повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури.

Деталі. Підписання документа заплановане наприкінці червня.

«Завдяки укладанню такої Угоди ми зможемо суттєво покращити й прискорити логістику між Україною та ЄС. Це критично важливо саме зараз, коли в умовах блокади морських портів українська економіка повністю залежить від стабільної логістики на західних кордонах.

Паралельно ми працюємо над розбудовою прикордонної інфраструктури, яка б значно збільшила пропускну спроможність на західних кордонах. Зокрема, в рамках проєкту «Відкритий кордон» плануємо ліквідувати всі вузькі місця на кордоні», – повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

В умовах повномасштабної війни та блокування українських портів, обсяг експорту автомобільним транспортом і, як наслідок, потреба у дозволах на міжнародні перевезення по деяких напрямах зросли у кілька разів. У перший місяць повномасштабного вторгнення команді Мінінфраструктури вдалося досягти домовленостей про тимчасове скасування дозволів на вантажні автоперевезення з 12 країнами ЄС.

Підписання Спеціальної Угоди про лібералізацію перевезень автомобільним транспортом Україна – ЄС скасовує необхідність отримання відповідних дозволів на постійній основі та дозволяє уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску.

Бекграунд. Раніше в Єврокомісії підтвердили готовність лібералізувати вантажні перевезення з України до ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло