Естонський прем'єр: «Ті, хто змушують Україну до мирних переговорів, нехай відмовляться від своїх територій»

Естонський прем'єр: «Ті, хто змушують Україну до мирних переговорів, нехай відмовляться від своїх територій»

Каллас закликала прискорити допомогу Україні на тлі ознак втоми від війни

Естонський прем'єр: «Ті, хто змушують Україну до мирних переговорів, нехай відмовляться від своїх територій»
Кая Каллас
фото DR

Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас заявила, що союзникам України необхідно прискорити військову допомогу та інші форми допомоги, перш ніж втома від війни візьме гору над Заходом, а росія анексує окуповані нею території, які можуть перейти під її постійний контроль, передає The Washington Post.

Кая Каллас, яка стала в Європі однією із найзатятіших прихильників рішучої відповіді на російське вторгнення, сказав, що для Європи та Сполучених Штатів життєво важливо зосередитися на тому, щоб допомогти Україні перемогти.

Вона визнала, що спостерігається ослаблення суспільної уваги до чотиримісячної війни, яка, схоже, затягнеться ще багато місяців.

Каллас сказала, що її турбують заклики деяких європейських лідерів до мирних переговорів, які можуть призвести до закріплення завоювань росії, поки росіяни мають перевагу на полі бою.

«Ми бачимо наближення літа та втому від війни у ​​західному світі. Ми бачимо заклики до того, щоб ця війна закінчилася, що дуже непокоїть ситуацію з безпекою в Європі», – сказала Каллас в інтерв'ю.

Каллас відмовилася назвати будь-які конкретні країни, але президент Франції Еммануель Макрон та канцлер Німеччини Олаф Шольц останніми тижнями заявили, що хотіли б, щоб розпочалися мирні переговори. 

Напередодні свого візиту до Києва у четвер Макрон сказав, що він «бажає», щоб Україна перемогла на полі бою, додавши, що, зрештою, переговори неминучі.

«Мене непокоїть те, що ми чуємо заклики до мирних переговорів, що в цілому означає, що Україна має віддати частину своєї території, – сказала Каллас. – Велике питання має полягати у тому, чому Україна має відмовлятися від території. Можливо, тим, хто хоче спонукати їх до мирних переговорів, слід відмовитися від своїх власних територій».

Каллас сказала, що будь-які мирні переговори, які відбудуться до того, як російські війська зазнають поразки, закріплять завоювання росії, надавши президенту путіну перемогу, яка може надихнути його на нові завоювання у майбутньому.

Нагадаємо, за підсумками візиту в Київ Макрон оголосив, що Франція, Німеччина, Італія та Румунія підтримують «негайне» надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло