Сьогодні глави МЗС країн ЄС розглянуть питання оборони, розширення ЄС та російської агресії проти України

Сьогодні глави МЗС країн ЄС розглянуть питання оборони, розширення ЄС та російської агресії проти України

Рада ЄС привітає повернення Данії до спільної політики з безпеки та оборони

Этот материал также доступен на русском языке
Сьогодні глави МЗС країн ЄС розглянуть питання оборони, розширення ЄС та російської агресії проти України
Високий представник ЄС Жозеп Боррель.
Фото: ukrinform.ua

Що сталося. Міністри закордонних справ Євросоюзу у понеділок в Люксембурзі розглянуть спільну політику ЄС з безпеки та оборони, висновки Єврокомісії у відповідь на заявки України, Молдови та Грузії щодо членства в ЄС, а також наслідки військової агресії рф проти України та пов’язану з цим загрозу голоду у світі.

Джерело. Про це повідомляє «Укрінформ».

Докладно. «Рада ЄС, по-перше, привітає повернення Данії до спільної політики з безпеки та оборони, – ми отримаємо відповідний документ від міністра закордонних справ Данії. По-друге, міністри обговорять відносини ЄС – Україна, ЄС – Молдова та ЄС – Грузія. Це важливий крок, ознака того, що Євросоюз готовий підтримати та прийняти сусідів, що хочуть приєднатися до нас та є нашими близькими за переконаннями партнерами», – сказав Боррель.

Ще однією темою, що обговорять міністри, за його словами, буде російська війна проти України, яка є дедалі небезпечнішою не лише для України, а й для всього світу. Блокування росією українського зернового експорту загрожує «великим голодом» для мільйонів людей, насамперед у країнах Африки.

Боррель також зауважив, що сам факт надання Грузії європейської перспективи є величезним кроком вперед, який не можна недооцінювати.

«Хочу наголосити – ця думка є великим кроком вперед на європейському шляху Грузії. Ще кілька тижнів тому ніхто не припускав і думки, що відкриває для Грузії чіткий європейський шлях. Зараз вони мають програму того, що робити, вони мають розклад дій та чіткі завдання. Європейський шлях Грузії був досконало позначений. Тож давайте працювати!» – наголосив Боррель.

Він утримався від припущень щодо того, яким може бути рішення глав держав та урядів ЄС щодо статусу кандидатів на входження до ЄС України й Молдови, оскільки це є прерогативою Європейської Ради, засідання якої відбудеться наприкінці цього тижня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло