Україна наразі експортує суходолом близько 1,5 млн тонн зерна на місяць

Україна наразі експортує суходолом близько 1,5 млн тонн зерна на місяць

Європейська інфраструктура й логістика виявилася не готовими до тих обсягів зернових

Этот материал также доступен на русском языке
Україна наразі експортує суходолом близько 1,5 млн тонн зерна на місяць
Фото: agro-ukraine.com

Що сталося. Україна останнім часом експортує наземними шляхами у середньому 1,5 млн тонн зерна на місяць, зазначила під час онлайн-брифінгу посол з особливих доручень при Міністерстві закордонних справ, координатор Ради експортерів та інвесторів Ольга Трофімцева

.Джерело. Про це повідомляє «Укрінформ».

Докладно. «За останні місяці ми експортуємо десь у середньому 1,5 млн тонн зерна наземними шляхами – залізницею та автошляхами», – повідомила Трофімцева.

Вона зауважила, що європейська інфраструктура й логістика виявилася не готовими до тих обсягів зернових, які експортує Україна. У цьому контексті дипломат відзначила зусилля Польщі, Німеччини та інших країн для розбудови транзитних хабів на кордонах, прискорений пропуск поїздів з українським зерном між країнами до портів, де його можна вантажити на судна.

«Ми чули останнім часом заяву президента Байдена, що США також будуватимуть тимчасові потужності для зберігання зерна на території Польщі поблизу українського кордону, щоб розвантажити українські потужності для зберігання зерна перед збиранням врожаю 2022 року», – нагадала координатор Ради експортерів та інвесторів.

Вона також звернула увагу на те, що європейські партнери максимально спростили всі процедури митного, фітосанітарного контролю, щоб українське зерно якнайшвидше потрапляло до кінцевих споживачів.

Нагадаємо: раніше Mind писав, що кремлівський режим використовує їжу як «зброю для терору». 

Про те, як Анкара допомагає визволяти українське зерно, – в матеріале Mind.

Читайте також «Кожен за себе: чим загрожують світу обмеження на експорт продуктів харчування».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло