Рада підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції

Рада підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції

Метою конвенції є недопущення, кримінальне переслідування та ліквідація насильства стосовно жінок і домашнього насильства

This material is also available in English
Рада підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції
Фото: ВРУ

Стало відомо, що Верховна Рада підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції (про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству).

Джерело. Про це повідомив заступник голови Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк, такі рішення ухвалено під час сьогоднішнього засідання парламенту.

Деталі. Згідно з повідомленням, «За» проголосували 259 народних депутатів, проти було тільки вісім голосів.

Метою конвенції є захист жінок від усіх форм насильства, а також недопущення, кримінальне переслідування та ліквідація насильства стосовно жінок і домашнього насильства, яке вчинено також стосовно чоловіків і дітей.

Ратифікація Стамбульської конвенції вважається гарним сигналом напередодні саміту ЄС щодо готовності України впроваджувати необхідні реформи, оскільки для держав-членів ЄС це є своєрідним «маркером цивілізованості».

Бекграунд. Нагадаємо, що у липні 2021 року Туреччина офіційно вийшла з основоположного європейського договору «Про запобігання та протидію насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами» (Стамбульська конвенція).

Рішення викликало осуд з боку багатьох турків і західних союзників, коли президент Реджеп Таїп Ердоган оголосив про це в березні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло