Хорватія хоче подвоїти потужність свого СПГ-терміналу на Адріатичному морі

Хорватія хоче подвоїти потужність свого СПГ-терміналу на Адріатичному морі

Потужність терміналу хочуть збільшити з 2,9 млрд до 6,1 млрд кубометрів на рік

Хорватія хоче подвоїти потужність свого СПГ-терміналу на Адріатичному морі
СПГ-термінал в Адріатичному морі.
Фото: nv.ua

Стало відомо, що Хорватія хоче удвічі збільшити потужність свого терміналу для скрапленого природного газу на Адріатичному морі.

Джерело. Про це на зустрічі ініціативи «Тримор’я» у Ризі заявив прем’єр Хорватії Андрей Пленкович, повідомляє Euractiv.

Докладно. Зазначається, що нинішню потужність терміналу – 2,9 млрд кубометрів на рік, хочуть збільшити до 6,1 млрд кубометрів. 

За словами Пленковича, це дозволило би задовольняти потреби не лише Хорватії, а й сусідів. «Ми в такий спосіб зможемо зробити Хорватію регіональним енергетичним хабом і бути корисними для наших сусідів – Словенії, Боснії і Герцеговини, Угорщини», – сказав прем’єр.

Він не став називати можливих часових рамок, коли цей проєкт реалізують.

Нагадаємо, що газотранспортна система Хорватії з'єднана з системами Угорщини, Словенії, Італії, Боснії і Герцеговини та Сербії. 

Бекграунд. Раніше президент Сербії Александр Вучич пожалівся на шостий пакет санкцій, через який країні доведеться відмовитися від російської нафти. Хорватія, через яку ішли постачання, більше не зможе приймати цей енергоресурс.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло