Рада схвалила у першому читанні «митний безвіз» з ЄС

Рада схвалила у першому читанні «митний безвіз» з ЄС

Законопроєкт передбачає приєднання України до системи NCTS

Этот материал также доступен на русском языке
Рада схвалила у першому читанні «митний безвіз» з ЄС
Фото: shoppingpl.com

Стало відомо, що Верховна Рада схвалила в першому читанні законопроєкт №7420 про «митний безвіз» з ЄС, який передбачає приєднання України до системи NCTS та отримання обміну інформації між митницями країн ЄС.

Джерело. Про це повідомив заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк («Голос»).

Деталі. Згідно з повідомленням, у першому читанні депутати віддали «за» 269 голосів за необхідних 226.

«Законопроєкт розроблений із метою впровадження європейських практик у здійснення митної справи в Україні, підготовки національного законодавства до виконання організаційних процедур для приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту від 20 травня 1987 року й участі України в Новій комп’ютеризованій транзитній системі (NCTS), яка використовується договірними сторонами Конвенції, і сприяння ефективному захисту прав та інтересів суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності», – йдеться в пояснювальній записці.

Проєкт закону пропонує, зокрема, уніфікувати передбачені Митним кодексом правила щодо отримання статусу фінансового гаранта, забезпечення сплати митних платежів, отримання авторизації на застосування спрощень «загальна гарантія», «загальна гарантія зі зменшенням розміру забезпечення базової суми на 50%» та аналогічним зменшенням на 70%, «звільнення від гарантії» з вимогами, визначеними Конвенцією про процедуру спільного транзиту від 1987 року.

Крім того, законопроєкт передбачає дозвіл користування спрощеннями під час здійснення митних формальностей усім надійним підприємствам, а не тільки авторизованим економічним операторам, визначивши перелік умов надання авторизації для застосування окремого спрощення.

Зазначається, що розробка законопроєкту обумовлена зокрема необхідністю виконання зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої, в частині наближення митного законодавства України до митного законодавства ЄС.

20 червня, коли законопроєкт рекомендували прийняти за основу, Железняк заявляв, що він «підготовлений достатньо неякісно, тому буде значно доопрацьовуватися разом із бізнес-асоціаціями до другого читання».

Бекграунд. Раніше Верховна Рада ухвалила законопроєкт №4135, що визначає напрями державної антикорупційної політики на найближчі роки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло