Розслідування NYT: росія багато разів застосовувала заборонену зброю в Україні

Розслідування NYT: росія багато разів застосовувала заборонену зброю в Україні

Зокрема, йдеться про касетні бомби, здатні вражати цивільних на сотнях квадратних метрів

Этот текст также доступен на русском
Розслідування NYT: росія багато разів застосовувала заборонену зброю в Україні
Житлові квартали Харкова
фото DR

Російські війська постійно обстрілюють українські міста та селища із застосуванням боєприпасів, заборонених до використання міжнародними конвенціями. Про це пише The New York Times у своєму новому розслідуванні, передає Радіо Свобода.

Журналісти NYT вивчили понад 1000 фото з України та визначили тип понад 2000 застосованих там боєприпасів, переважна більшість з них – неточна зброя, яку заборонено застосовувати у житлових кварталах.

 Понад 330 боєприпасів розірвалися близько або прямо під час потрапляння по житлових будинках.

У 210 випадках йшлося про зброю, яка заборонена для використання міжнародними конвенціями, зокрема, про касетні боєприпаси, зазначається у розслідуванні. Вони оснащені уражаючими елементами, які при підриві в повітрі вражають площу в сотні квадратних метрів.

У тексті згадуються також боєприпаси з флешеттами – дрібними металевими дротиками, які здатні травмувати м'які тканини людини.

Автори матеріалу пишуть, що масштаб використання забороненої зброї під час конфлікту в Україні значно вищий, проте зараз бойові дії продовжуються, і це ускладнює збирання доказів.

Раніше розслідування телеканалу CNN підтвердило, що генерал російської армії Олександр Журавльов наприкінці лютого наказав стріляти по Харкову касетними боєприпасами «Смерч».

Раніше Росію звинувачували у використанні касетних бомб у Сирії. Міноборони росії це заперечувало, але у 2019 році показало ці бомби на виставці зброї, що застосовувалася під час ведення воєнних дій у Сирії.

Ні росія, ні Україна не є учасниками Конвенції, яка забороняє касетні боєприпаси.

Касетні боєприпаси детонують у повітрі, розкидаючи дрібніші заряди по значній території, внаслідок чого може наражатися на ризик цивільне населення. Деякі з цих дрібних зарядів (суббоєприпаси) можуть не вибухати під час обстрілу, фактично перетворюючись на наземні міни, а потім становлять загрозу довгі роки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло