Аграрії зможуть отримати від 5 до 7 млн грн на створення теплиць і садів у межах нової програми «єРобота»

Аграрії зможуть отримати від 5 до 7 млн грн на створення теплиць і садів у межах нової програми «єРобота»

Учасниками програми можуть бути приватні підприємці, аграрні компанії й фермерські господарства

Аграрії зможуть отримати від 5 до 7 млн грн на створення теплиць і садів у межах нової програми «єРобота»
Фото: kmu.gov.ua

Що сталося. Уряд затвердив програму часткової компенсації вартості створення теплиць для аграріїв у межах нового проєкту «єРобота».

Джерело. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Деталі. За програмою, розмір безповоротного гранту сягатиме від 5 до 7 млн грн. В уряді орієнтовно очікують 3 000 грантів на рік, а загальний бюджет програми складе 7 млрд грн.

Учасниками програми можуть бути як приватні підприємці, так і аграрні компанії й фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю на строк не менше 25 років.

Шмигаль підкреслив, що кошти від гранту можна буде витратити на безпосереднє будівництво комплексу, закупівлю технічного обладнання для його роботи, закупівлю посівного матеріалу та добрив.

Враховуючи, що сума гранту за цією програмою значно вище, то вводиться принцип співфінансування: для першої тисячі учасників 70% вартості проекту фінансує держава, а 30% – сам підприємець.

Крім того, держава виділить загалом 4 млрд грн на програму підтримки у вигляді часткової компенсації вартості садів та виноградників. Аграріям надаватиметься від 300 000 до 400 000 грн на 1 гектар садів – це близько 70% від середньої вартості висадки.

«Зараз ми говоримо про гранти для висадки 10 тисяч гектарів нових садів. Так само як і з теплицями, отримувачі грантів повинні мати або власну землю, або землю в користуванні щонайменше на 25 років. Кошти надаватимуться не готівкою, а на банківський рахунок для прозорої закупівлі саджанців, обладнання, систем поливу, добрив тощо», – зауважив очільник Уряду.

Бекграунд. Також у межах нової урядової програми «єРобота» українці, які мають бізнес-плани й бажання запустити новий бізнес, зможуть отримати безповоротні гранти до 250 000 грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло